Ana Sayfa > YALOVA

ÇİFTLİKKÖY KANA KANA SU İÇECEK
14 Şubat 2018
Yenilenen 140 km uzunluğundaki içme suyu hattından kısa süre sonra ilçenin her yerinde kana kana su biçebilecek.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, baştan sona yenilenen 140 km uzunluğundaki içme suyu hattından kısa süre sonra ilçenin her yerinde vatandaşların kana kana su içebileceğini söyledi. Silpagar, Çiftlikköy Belediyesi’nde düzenlenen toplantılarda vatandaşlarla bir araya gelerek yeni su hattının neden ve nasıl yapıldığını detaylarıyla anlattı. İçme Suyu Hattı Yenileme Projesi’nden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Akgün’le birlikte sunumlar yapan Başkan Silpagar, eski hatlardan çıkan döküntü, asbestli ve kanserojen su borularını teşhir etti. Silpagar, yeni döşenen polietilen boru ve vanaları da vatandaşlara tanıttı.

“ÇOK CİDDİ SORUNLAR YAŞADIK”
Çalışmalar yapılırken çok ciddi sorunlar yaşadıklarını belirten Silpagar, “Eski hatların nereden geçtiğiyle ilgili ortada bir proje yoktu. Tek bilgi verebilen bu hatlarda çalışan Cengiz Usta idi. Çalışmalar boyunca ona bir şey olmasın diye dua ettik” dedi. Bu çalışmalar yapılırken kepçenin girdiği yerde kilit taşının 20 santim altından su borusu çıktığını söyleyen Başkan Silpagar, “Eski hatta kazılmamış, taşların altından geçirilmiş, güya hafriyattan kar edilmiş. Böyle bir şey olabilir mi” dedi.

“5 VANAYI 700’E ÇIKARDIK, HER SOKAĞA MÜDAHALE EDEBİLİYORUZ”
Çalışmalar yapılırken yaşanan kesintilerin nedenini anlatan Başkan Silpagar, “İlçenin tamamında sadece 5 tane vana vardı. Bir vanayı kapatıyorsunuz bütün Çiftlikköy susuz kalıyor. Bunun önüne geçebilmek için yeni projemizde yaklaşık 700 adet vana koyduk. Neredeyse bütün Çiftlikköy’de her sokağa ayrı ayrı müdahale edebilecek duruma geldik. Ayrıca şebekeye şu an suyu 5,5 – 6 Bar basınçla veriyoruz. Geldiğimizde Çiftlikköy 1,5 – 2 bar civarında su alıyordu. Ama eski hatta suyu verdiğimiz zaman basınca dayanamayan eski şebeke patlıyordu. Allah’ın izniyle o problemi çözdük” diye konuştu.

“BASINÇ SORUNUNU ÇÖZDÜK, ACİL MÜDAHALE SİSTEMİ GETİRDİK”
İlçe içinde yükselti farklarının olduğu Bayraktepe gibi bölgelerle, düz alanların arasındaki basınç farkını dengelemek için vantuz sistemini kullandıklarını aktaran Başkan Silpagar, “Böylece basıncı da standart hale getirebildik ve şebekede basınçla ilgili arıza ihtimalini düşürmüş olduk” dedi. Proje kapsamında 80 civarında yangın hidrantı kullanıldığını ifade  eden Başkan Silpagar, “Tüm resmi kurumlar, okullar, camiler, sağlık ocakları, alışveriş merkezleri ve büyük yerleşimlere bakın, bu hidrantları göreceksiniz. Böylece anında müdahale imkanını sağladık. Acil durumlarda önemli bir müdahale imkanımız oldu” şeklinde konuştu. 
“TÜM ŞEBEKEMİZ VE DEPOLARIMIZ BİRBİRİNE ENTEGRE”
İlçede toplam 3 derenin olduğunu hatırlatan Silpagar, “Dere geçişlerinde uzun ömürlü olması açısından çelik borular kullanıldı ve u şeklindeki dizayn ile hava geçirimi önlendi. Tam 11 noktada dere geçişi bağlantı yapıldı ve hepsi birbirine entegre edildi. Yeni projemizle biz birbirini besleyebilen su depolarımız ve şebekemiz sayesinde ilçenin her yerine su verebilecek durumdayız. Bu da bizim için vatandaşa hizmet noktasında çok büyük bir artı” diye konuştu.

“ARTIK HİÇ BİR İL, İLÇE SUYUMUZU ÇEKEMEYECEK”
Artık Çiftlikköy’e gelen suyun hiçbir şekilde kayba uğramayacağını kaydeden Başkan Silpagar, “Bize Yeşil Körfez Su Birliği’nden verilen su Yalova’dan geçiyor. Yalova sınırında kotumuz biraz daha yüksek. Dolayısıyla su azaldığında, yani Yalova’da su kesintisi olduğunda Çiftlikköy’ün suyu geri basıyordu. Yalova’da su var, Çiftlikköy’de yok dedikleri o. Bunu da 2 adet çekbas koyarak, bizim hattımızdan suyun geri kaçışını engelleyerek çözdük. Artık bizim suyumuzu hiçbir il, ilçe, geri çekemeyecek. Gelen su bizdedir” dedi.

“BOŞ ARSALARA DAHİ PARSEL BAĞLANTILARI YAPILDI”
Yeni şebeke döşendikten sonra sadece binalara değil, boş arsalara dahi parsel bağlantılarının yapıldığının altını çizen Silpagar, “Bunu daha önce yapıldığı gibi pimaş borularla yapmadık. 16 ATÜ basınca dayanıklı, 160’lık ve 110’luk polietilen borularla yaptık. 650 civarında boş parsele vana çektik. Bir iki sene içinde inşaat yapılması muhtemel bu parsellere. Bunun bir nedeni de, yapacağımız asfaltı yeniden bozmak zorunda kalmamak, ömrünü uzatmaktı” dedi. Silpagar, tüm bağlantıların GPS verileriyle koordinatlarının, kot bilgilerinin kaydedildiğini de sözlerine ekledi.

“TÜM ŞEBEKE 4 AYRI BASINÇ TESTİNDEN GEÇTİ”
Tüm şebekenin ve vanaların Çiftlikköy Belediyesi’nin yaptığı bir test cihazı ile basınç testine tabii tutulduğunu belirten Başkan Silpagar, “140 km’lik şebekenin her bir noktası 10 bar, 18 bar, 12 bar ve 7 bar olmak üzere 4 basınç testinden geçirildi. Bu testlerde her bir lokal hatta 24 süreyle su tutuluyor. Ondan sonra bizim tarafımızdan kabulü yapılıyor. Bu testleri tamamladık. Sonrasında parsel ve bina bağlantıları için bir örnek proje veriyoruz vatandaşa. Vatandaşlarımızın çoğu uyuyor, uymayanlar da artık çok fazla yapabilecek bir şey yok. Daha sonra sıkıntılarını yaşarlar. Onu söyleyelim. PARSEL bağlantıları bittikten sonra da halk sağlığından test yaptırıp içilebilir raporu alıyoruz ve suyumuzu veriyoruz. O şekilde devam ediyoruz” dedi.

“SUDA SİZİ YORDUK, ÖZÜR DİLİYORUM AMA…”
Silpagar, “Sudan sizi 2 yıl çok yorduk, toz duman su çok yorduk. Onun için tekrar tekrar özür diliyorum ama, bu konuda bizim hakkımızda konuşanların iflah olmayacağını da göreceksiniz. Türkiye’de ilk defa polietilen boru döşemeye 20 yıl önce Urfa Belediyesi başladı. Urfa’da bu işi yapan genç şu an bizim yanımızda olan Başkan Yardımcım Yavuz Bey. Bize çok büyük katkı sağladı. Bunun tarihi daha eski, 40-50 yıllık bir teknoloji. Tamam Türkiye’ye teknoloji geç gelebilir, siz son teknolojiyi de kullanamayabilirsiniz, ama sizin vatandaşa su içirdiğiniz şebekenin bir defa sağlıklı ve temiz olması lazım” dedi.

“ASBESTLİ BORU YOK DİYENLER, BÖYLE Mİ BELEDİYECİLİK YAPTI?”
Salonda bulunanlara eski hatlardan çıkan çürümüş asbestli borulardan getirilen örnekleri gösteren Başkan Silpagar, “Asbestli boru yok diyorlardı. Çiftlikköy’de asbestli boru yok diyenlere ithaf olunur. Gereğini yapmaları lazım. İşte yavaş yavaş öldüren bu borular. Asbestli boruya filtre yapsan ne olur? Böyle mi belediyecilik yaptılar? Onları Allah’a havale ediyorum” diye konuştu.

Ana şebekeden binalara giden bağlantı borularının pimaştan yani pvc’den döşenmiş olduğuna dikkat çeken Başkan Silpagar, “Bizim yaptıklarımız polietilen borular, bir de şunlara bakın, sizin balkondan suların aktığı pimaşlar var. Onlardan su içirdiler size. Bunların büyük çoğunluğu da çatlak. Maalesef kanalizasyon hatlarında da kaçaklar var. Su hattı ile kanalizasyon altlı üstlü geçiyor. Çıkış bağlantıları C borularla yapılmadığı için, kırarak yapılan bağlantılar boruda çatlaklar yapıyor. O pis su nereye gidiyor? Evlerinize kadar geliyor, içiyorsunuz. Sonra da bunları yenilerken bizleri toz içinde bıraktınız diyorlar. Yazıktır. Biz bu nedenle Çiftlikköy’e verilen suyun ancak yüzde 45’inin parasını alabildik, yüzde 55’i kaçaktı.

Ayrıca vanalar çalışmaz haldeydi, ne açabiliyorsun, ne kapatabiliyorsun. Şimdiki vanalarımız pirinç vanalar, 50 yıl geçse de sıkıntı çıkarmaz. Sahilde bir vanamız vardı, eski hattı iptal edin, vanayı kapatın dedik.
Cengiz usta diyor ki, kapatamıyoruz, niye kapatamıyoruz, ölmüş diyor tamamen. Mecbur vanayı sağdan soldan kestik, körledik. Maalesef o şekilde iptal ettik. Bu kanserojen diyorum. Ve suç. İçinizden birisi Avrupa insan haklarına gidip, belediye bize asbestli, kanserojen su içiriyor deseydi belediye bütün 70 yıllık, 100 yıllık, 200 yıllık gelirini satsa yine ödeyemezdi. Sözde para bırakmışlar. İşte senin bıraktığın bunlar, bu anlattıklarımız.

Ben ne diyordum size seçim öncesi, Allah rızası için su içmeyin. Bir zerre kadar da su içmeyin. Ve şu anda da diyorum ki, hala da içmeyin. 10-15 gün sonra vereceğiz suyu. Artık için diyeceğiz, kana kana için. Böylece Çiftlikköylülerin ayda damacana suya verdikleri 250 bin lira cebinde kalacak. Bunlardan sonra, damacanadan daha temiz.

Bunlarla birlikte su depolarımızda klor cihazlarını da devreye soktuk. Şimdi her su deposunda enerji motorları devreye koyduk. Bunlar enerji sarfiyatını azaltıyor. Yani bizim elektrik giderleri de düştü. Bakın biz 2016’ya kadar sudaki kayıp kaçağı Yüzde 35’e kadar düşürdük. 2017’de Yüzde 52. Bunun nedeni yeni borularla ilgili çalışmalar, boruların yıkanması, basınç testlerinin yapılması” dedi. 
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer YALOVA Haberleri

Yalova Üniversitesi Turuncu Bayrak Adayı oldu     (18 Mayıs 2019)
Macaristan'da Ezan sesine hasretiz     (16 Mayıs 2019)
Genç yazarlar Yalova'da     (03 Mayıs 2019)
Kudüs Müslümanlarındır      (30 Nisan 2019)
ÇİFTLİKKÖY’DE SATRANÇ TURNUVASI      (20 Nisan 2019)
İHO 'LU KIZLAR PROJELERİNİ SERGİLEDİ     (18 Nisan 2019)
YTSO'DAN İHRACAT İTHALAT SEMİNERİ     (14 Nisan 2019)
EBS sınava hazırlanıyor     (05 Nisan 2019)
İHTİYAÇ SAHİPLERİ İÇİN AŞEVİDE OLACAK     (24 Mart 2019)
YALOVA'DA YENİ PAZAR YERİ AÇILDI     (19 Mart 2019)
TOPÇULAR İSKELESİ TAVŞANLIYA VERİLMELİ     (21 Mart 2019)
150 milyar dolarlık pazara antibakteriyel jean      (13 Mart 2019)
Yalovadan Vicdan Hareketine Destek     (08 Mart 2019)
MÜNAZARADA ÇEKİŞTİLER     (04 Mart 2019)
MÜFETTİŞ HAMDİ GİRGİN İLKOKULU AVRUPALI MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI     (03 Mart 2019)
PARA DOLU ÇANTAYLA YAKALANDILAR     (02 Mart 2019)
YALOVA KENT REHBERİ VE İMAR UYGULAMASI BAŞLADI      (27 Şubat 2019)
KESİLEN AĞAÇLARI DÜŞÜNEN YOK     (23 Şubat 2019)
NENE HATUN MTAL ÖRNEK PROJELERE İMZA ATIYOR     (22 Şubat 2019)
Bulduğu parayı emniyete teslim etti     (19 Şubat 2019)
POLİS ARABASINA ÇARPTI KÖPRÜDEN ATLADI     (15 Şubat 2019)
ÖNCELİK HAYATIN ÖNCELİK YAYANIN     (06 Şubat 2019)
SALI GÜNÜ SU YOK     (04 Şubat 2019)
ÖZKAN ÜSTÜN PARKTA YAŞAYACAK     (02 Şubat 2019)
DEPREM VE YANGIN EĞİTİMİ ALDILAR     (17 Ocak 2019)
GAZETECİLERİN DEĞERİ ÇOK BÜYÜKTÜR     (09 Ocak 2019)
Aşçılık Öğrencileri Madalya ile Döndü     (08 Aralık 2018)
TÜRKİSTANIN ÇIĞLIĞI DUYULMUYOR     (22 Aralık 2018)
UEDAŞ 200 ÖĞRENCİYİ GİYDİRDİ     (19 Aralık 2018)
Saadetli Kadınlar engellileri unutmadı     (06 Aralık 2018)
Kaçak İçki ve Sigara satıcılarına operasyon     (06 Aralık 2018)
Temayülden Faik Aydın mı çıkıyor     (01 Aralık 2018)
Türkiye’nin en büyük tren feribotu ilk seferine hazır     (29 Kasım 2018)
YALOVA ÜNİVERSİTESİ RALLİDE 1.Cİ OLDU     (28 Kasım 2018)
YALOVA BÜTÇESİ 195 MİLYON OLDU     (24 Kasım 2018)
Silahla ateş açana Ceza geliyor     (11 Kasım 2018)
Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor     (06 Kasım 2018)
Yalova için çok çalıştık     (28 Ekim 2018)
Başkan Işılak “Çocuklarımız için Emniyet ile işbirliğindeyiz”     (25 Ekim 2018)
Temadan 50 Binlik plana dava     (24 Ekim 2018)
ÇALIŞAN KADIN DA KUR'AN ÖĞRENECEK     (23 Ekim 2018)
Uyuşturucu satıcısı kaçarken yakalandı     (22 Ekim 2018)
YTSO BEDAVA BURS VERİYOR     (15 Ekim 2018)
ZABITA KAÇAK AVINDA     (13 Ekim 2018)
Müsiad başkanı değişti     (11 Ekim 2018)
SERVİSLER DENETLENDİ CEZA KESİLDİ     (09 Ekim 2018)
BAŞKAN TAN DELEGELERİNİ TANITTI     (06 Ekim 2018)
İdo 'nun Zamları bitmiyor     (06 Ekim 2018)
Polis Üniversite öğrencilerini uyardı     (05 Ekim 2018)
Veri Bilimi Konferansı Yalovada Başladı     (04 Ekim 2018)
400 yataklı hastaneden vaz mı geçildi     (03 Ekim 2018)
Öğrenciler direkt Rektöre anlatacak     (02 Ekim 2018)
OKUL MÜDÜRLERİ TOPLANDI     (10 Eylül 2018)
KOÇAL YAMİNTAŞ'A İHALESİZ VERDİ     (07 Eylül 2018)
BAĞLARBAŞI MAHALLESİNE SAĞLIK OCAĞI YAPILACAK     (07 Eylül 2018)
Altınovada Eylül Meclisi başladı     (03 Eylül 2018)
30 AĞUSTOS ZAFERİ YALOVA'DA ANILACAK     (28 Ağustos 2018)
YEP İLE GELECEĞE HAZIRLAN     (27 Ağustos 2018)
YALOVA YETİMHANESİ ETİYOPYA'DA AÇILDI     (26 Ağustos 2018)
Altınova Belediyesine Hibe Tekne     (02 Ağustos 2018)
MUHARREM İNCE KOLTUK SEVDALISI OLMAMALIYDI     (25 Temmuz 2018)
BAŞKAN SALMAN GAZİLERİ ZİYARET ETTİ     (22 Temmuz 2018)
Milletvekili Akyol’dan Rektör Cebeci’ye Ziyaret     (21 Temmuz 2018)
KAMYONLA ÇARPIŞAN ARAÇTAKİ 3 KİŞİ ÖLDÜ     (15 Temmuz 2018)
İLAÇLAMA GECE GÜNDÜZ DEVAM EDİYOR     (26 Haziran 2018)
​ÇÖLLEŞMEMEK İÇİN FİDAN DAĞITTILAR     (21 Haziran 2018)
ALAY KOMUTANI GENÇ YAZAR’I AĞIRLADI     (19 Haziran 2018)
GİRESUNLULAR DERNEĞİ İFTARDA BULUŞTU     (13 Haziran 2018)
Yalova İHH, Kardeşliği Etiyopya'ya taşıdı     (10 Haziran 2018)
Başarımızın Anahtarı Samimi Gayretimizde Saklı     (05 Haziran 2018)
MARMARA DENİZİ ÖLÜYOR     (04 Haziran 2018)
TBMM DE YEMİNİ EZBERE OKUYACAĞIM     (31 Mayıs 2018)
​Kadın Müftü Yardımcısı Balıkçı Göreve Başladı     (21 Mayıs 2018)
YALOVA YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİNDE BAŞARIYA İMZA ATTI     (21 Mayıs 2018)
ZABITA MÜDÜRÜNÜ GÖREVDEN AL     (17 Mayıs 2018)
Denizcilikte mezuniyet coşkusu     (15 Mayıs 2018)
KOLTUK KORKUSU ALLAH KORKUSUNUN ÖNÜNE GEÇTİ     (15 Mayıs 2018)
Yalovalı çocuklardan ritim şov için geri sayım     (14 Mayıs 2018)
MİRZABEYOĞLU YALOVA'DA HASTANEYE KALDIRILDI     (06 Mayıs 2018)
57. ALAYA VEFA İÇİN YüRÜDÜLER     (26 Nisan 2018)
YÜRÜYEN KÖŞK YOLUNDA MAGANDALAR İŞ BAŞINDA     (23 Nisan 2018)
YAZ GENÇLİK KAMPINA KAYITLAR BAŞLADI     (17 Nisan 2018)
Subaşı kavşağındaki ışıklı motif beğenildi     (12 Nisan 2018)
Aksa’nın ritimleri 3’üncü yılında da coşturacak     (05 Nisan 2018)
MHP'DEN UYARI ERTAN ŞENER LÜTFEN BAŞKA KAPIYA     (02 Nisan 2018)
83 YAŞINDAKİ OKUMA YAZMAYI ÇÖZDÜ     (21 Mart 2018)
Sendika başkanı Ali Yalçın Yetimhane için Yalovada     (20 Mart 2018)
Uyuşturucu ile önce Aile ve Eğitimciler mücadele etmeli     (21 Mart 2018)
Mahallene ve Okuluna Sahip Çık! Uyuşturucuya Hayır      (20 Mart 2018)
Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Çanakkale Zaferi buluşturdu     (19 Mart 2018)
Şehitler için zeytin Fidesi dikildi     (08 Mart 2018)
YALOVA İHH AŞEVİ 1. YAŞINDA     (05 Mart 2018)
Uyuşturucunun son kurbanı 17 yaşında     (05 Mart 2018)
ENGELLİLER ORGANİK SEBZE YETİŞTİRDİ     (02 Mart 2018)
EMNİYET YALOVA'LILARI UYARDI     (01 Mart 2018)
Yalova Belediyesi Taşeron listesi açıklandı     (01 Mart 2018)
KIRIM MİLLETVEKİLLERİ ÇİFTLİKKÖY'DE     (28 Şubat 2018)
Külliyenin temeli törenle atıldı     (27 Şubat 2018)
Subaşı'ında Hizmetler bir telefon uzaklığında     (22 Şubat 2018)
TÜGVA Yalova, Kudüs’ten döndü     (20 Şubat 2018)
STRATEJİMİZ OKULLARI MAHALLE İÇİNE YAPMAK     (20 Şubat 2018)
YALOVA İTFAİYESİ’NDEN ARAKAN'A YARDIM ELİ     (15 Şubat 2018)
Öğrenciler Belediyede kitap okudular     (15 Şubat 2018)
MUHTARLAR ŞUBAT AYI OLAĞAN TOPLANTISINDA BULUŞTU     (13 Şubat 2018)
Yalova Kamu-Sen'den Zeytin Dalı Harekatı'na Destek     (13 Şubat 2018)
ARMUTLU YOLU 20 YILDIR BİTİRİLEMEDİ     (11 Şubat 2018)
ŞEHİT POLİSİN ADI KÜTÜPHANEDE YAŞATILACAK     (11 Şubat 2018)
VEFA'NIN VETOSUNU TAKMAYIZ     (03 Şubat 2018)
AŞIRI HIZ KAZA GETİRDİ     (01 Şubat 2018)
HERSEK LAGÜNÜ SERGİSİ AÇILDI     (02 Şubat 2018)
EMITT FUARINDA YALOVA FARKI HİSSEDİLDİ     (27 Ocak 2018)
Yalova'da 45 Kilo Eroin Ele Geçirildi     (24 Ocak 2018)
Çiftlikköy'de sahte rakı imalatanesine baskın     (18 Ocak 2018)
Kar yağacak Gökçe barajı dolacak     (17 Ocak 2018)
15 Temmuz nedeniyle kalp krizi geçirdim     (15 Ocak 2018)
Bakan Bak Yalova Üniversitesinde kurdelayı kesti     (13 Ocak 2018)
Koçum Babam köprü olacak     (11 Ocak 2018)
Mikail Hoca da emekli oldu     (08 Ocak 2018)
Çobankaledeki Kazılar 5 yıl Sürecek     (06 Ocak 2018)
Skandal Ayraç toplatıldı     (06 Ocak 2018)
Vali de heyelan yaşanan okulda inceleme yaptı     (06 Ocak 2018)
YALOVA'NIN 4,5 AYLIK SUYU KALDI     (05 Ocak 2018)
YALOVA BELEDİYESİ 1085 KİŞİYİ DEFNETTİ     (04 Ocak 2018)
İŞÇİ İŞVERENİ ARABULUCU BARIŞTIRACAK     (04 Ocak 2018)
Yaşayan Arapça Projesi hayran bıraktı     (03 Ocak 2018)
YARDIMLAR ARAKAN'LILARA ELDEN TESLİM EDİLDİ     (30 Aralık 2017)
Maaş Ödeyemez Diyorlardı     (28 Aralık 2017)
Yalova Belediyesi kaçak oranını düşürdü     (28 Aralık 2017)
Engelsiz Kuş Gözlem Kulesi İnşa Ediliyor     (27 Aralık 2017)
İŞ DÜNYASINDA ARABULUCULUK BAŞLIYOR     (26 Aralık 2017)
Rektör Alkan'dan Erdoğan'a dosya      (23 Aralık 2017)
Kadın Vali Kadına Şiddeti önleyebilecek mi?     (23 Aralık 2017)
Yürüyen Köşk Kolonyası Belediyeden      (23 Aralık 2017)
Taşdelen’e Ödül Erdoğan’dan     (14 Aralık 2017)
KUDÜS’LER YENİDEN FETHEDİLECEK     (10 Aralık 2017)
AKP YALOVA'DA VETO YİYELİ 3,5 YIL OLDU     (09 Aralık 2017)
Abd ve İsrail Yalova'da lanetlendi     (06 Aralık 2017)
GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİ FENERBAHÇE ANTRENMANINDA     (05 Aralık 2017)
MESCİD DUALARLA AÇILDI     (03 Aralık 2017)
Ak Partili Avar Valiyi Göreve Davet Etti      (30 Kasım 2017)
2017 YALOVA BELEDİYE BÜTÇESİ 190 MİLYON TL     (30 Kasım 2017)
VAROL VE KÖSE GÖZYAŞLARIYLA TOPRAĞA VERİLDİ     (29 Kasım 2017)
Altınova'da Öğretmenler yemekte buluştu     (26 Kasım 2017)
Yalova üniversitesi15 Temmuz şehitlerini unutmadı     (23 Kasım 2017)
Yalova'da 100 ızgara ve kapak çalındı     (23 Kasım 2017)
Örencikli köylüler, İnternet istiyor     (21 Kasım 2017)
Çiçek Yetiştiriciliği Gençlik Kampı başladı     (20 Kasım 2017)
Özel Güvenlikçilere uyuşturucu eğitimi     (18 Kasım 2017)
ARMUTLU FISTIKÇAMI ORMANLARI BUDANIYOR     (09 Kasım 2017)
Esenköy Mahalle olmasın     (06 Kasım 2017)
FETİH CADDESİ TRAFİĞİNE ÇÖZÜM OLACAK MI?     (03 Kasım 2017)
MESLEKİ EĞİTİM KURULU 4. TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ     (01 Kasım 2017)
Armutlu Doğalgaza kavuştu     (01 Kasım 2017)
Narkotik Uyuşturucu Satıcılarına göz açtırmıyor     (01 Kasım 2017)
Yalova'dan Bursa'ya soyguna gittiler     (28 Ekim 2017)
Rektör Alkan yemekhaneyi denetledi     (28 Ekim 2017)
Yeni Sağlık İl Müdürü Dr.Sezen oldu     (27 Ekim 2017)
Öğrenciler Sinema ile buluşuyor     (27 Ekim 2017)
HIRSIZ ŞEBEKESİ KAÇAMADI     (26 Ekim 2017)
Çiftçi, Termal KYK yurdundan memnun ayrıldı     (26 Ekim 2017)
Yeşilay Yalova ile Milli Eğitim El Ele Verdi     (26 Ekim 2017)
Kaçak Telefon ve Tütün Satanlara Baskın     (23 Ekim 2017)
Balıkçıları Vali yardımcısı denetledi     (22 Ekim 2017)
Fikri Işık Tavşanlı Belediye binasını açtı      (21 Ekim 2017)
UYUŞTURUCU İÇENEDE SATANADA OPERASYON     (20 Ekim 2017)
4. Biyomalzeme Günleri Yalova'da başlıyor     (18 Ekim 2017)
Yalova için 480 milyon TL ödeyeceğiz     (12 Ekim 2017)
Yeşilay Eğitimi Muhtara sigarayı bıraktırdı     (12 Ekim 2017)
DENİZ ASTSUBAY MYO ALTINOVA'DA AÇILDI     (11 Ekim 2017)
KAZIMİYE DERESİNDE ISLAH ÇALIŞMASINDA SONA GELİNDİ      (09 Ekim 2017)
Çiftlikköy Belediyesine 30 Milyon Ek bütçe kabul edildi     (08 Ekim 2017)
Yeşilay Yalova, Karadenize çıkartma yaptı     (07 Ekim 2017)
TÜGVA Yalova yeni eğitim yılına hazır     (06 Ekim 2017)
ÖĞRENCİLER HARÇLIKLARIYLA MAMA ALDI     (07 Ekim 2017)
REKTÖR ALKAN'A ZİYARET BİTMİYOR     (07 Ekim 2017)
GÜNEYKÖY'DE GÜVENLİ YAŞAM EĞİTİMİ VERİLDİ     (05 Ekim 2017)
Korsan kitap satıcılarına baskın     (04 Ekim 2017)
REKTÖR ALKAN VALİ İLE GÖRÜŞTÜ AŞURE DAĞITTI     (04 Ekim 2017)
KAPALI PAZARYERİ İNŞAATI YENİDEN BAŞLADI     (03 Ekim 2017)
ÇİFTLİKKÖY'DE VATANDAŞ MAĞDUR     (03 Ekim 2017)
Rektör Vekili Alkan Görevine Başladı     (25 Eylül 2017)
DAMLA PROJESİ 60 BİN KİŞİYE ULAŞTI     (22 Eylül 2017)
KAMPÜSE HOŞGELDİN PROJESİ ÖĞRENCİLERE REHBERLİK EDİYOR     (19 Eylül 2017)
RİTA'NIN KATİL ZANLISI MAHKEMEYE ÇIKTI     (14 Eylül 2017)
GENÇ NESİLLER SİZLERİ ÖRNEK ALSIN     (14 Eylül 2017)
ENGELSİZ KAFEYE İKİNCİLİK ÖDÜLÜ     (14 Eylül 2017)
Giresun'lulara Yalova Seyahatten indirim     (13 Eylül 2017)
Yalova Üniversitesi Rektörlüğü yeni binasına taşındı     (11 Eylül 2017)
Eski müdür ayağına taş bağlayıp intihar etti     (08 Eylül 2017)
Balıkları ve denizleri koruyalım     (08 Eylül 2017)
YALOVASPOR'DA HEDEF SÜPER LİG     (07 Eylül 2017)
Eski müdür mahkeme kararı ile geri döndü     (07 Eylül 2017)
MECLİSTE VURULAN DELİ HALİD PAŞA KONUŞULACAK     (06 Eylül 2017)
ÇİFTLİKKÖYDE SANAYİ SİTESİNE ADALET TERAZİSİ ASTILAR     (06 Eylül 2017)
Belediye personeli bayramlaştı     (28 Ağustos 2017)
HERSEK MARMARANIN İNCİSİ     (21 Ağustos 2017)
Yalova'da Atık Sular Sulamada Kullanılacak     (18 Ağustos 2017)
TERSANE İŞÇİSİ ELEKTRİK AKIMINDA CAN VERDİ     (18 Ağustos 2017)
YALOVA ÜNİVERSİTESİNDE DEPREM KONUŞULACAK     (16 Ağustos 2017)
MUSTAFA KEMAL'İN YALOVA’YA GELİŞİ KUTLANACAK     (15 Ağustos 2017)
Kredi Yurtlara başvuru 14 Ağustos'ta     (11 Ağustos 2017)
YALOVA ÜNİVERSİTESİ SBE'YE 338 ÖĞRENCİ ALACAK     (10 Ağustos 2017)
FERİBOTTAN ATLAYAN KADIN KURTARILAMADI     (09 Ağustos 2017)
Rektör Erbaş Model Üniversite Arıyor     (03 Ağustos 2017)
KKTC’li misafirlerden duygusal veda     (01 Ağustos 2017)
Çobankale Kazı alanında inceleme     (26 Temmuz 2017)
TÜGVA’dan dolu dolu yaz okulu!     (24 Temmuz 2017)
TEZHİP SERGİSİ AÇILDI     (26 Temmuz 2017)
3 YILDA 90 KİLOMETRE ŞEBEKE YENİLENDİ     (25 Temmuz 2017)
YAFEM 20.TÜRK BOYLARI ŞÖLENİNDEN ALNININ AKI İLE ÇIKTI     (23 Temmuz 2017)
MERMER LEVHA ALTINDA CAN VERDİ     (20 Temmuz 2017)
TEOG VE ÜNİVERSİTE TERCİH DANIŞMA MERKEZLERİ AÇILIYOR     (18 Temmuz 2017)
ANADOLU AJANSI 15 TEMMUZU UNUTTURMADI     (15 Temmuz 2017)
YALOVA'DA 754 FETÖ ZANLISINA İŞLEM YAPILDI     (15 Temmuz 2017)
MÜZE ARAZİSİNİ İSTEYEN MİMARLAR ODASINDAN BELEDİYEYE ZİYARET     (11 Temmuz 2017)
Derneklerden 15 Temmuz desteği     (10 Temmuz 2017)
Başsavcıdan Oral'a iade-i ziyaret     (10 Temmuz 2017)
ALTINOVADA NİKAH 100 TL     (05 Temmuz 2017)
MEZARLIKTA CANINA KIYDI     (04 Temmuz 2017)
ÇINARCIK VE KORU'YU SEL ALDI     (04 Temmuz 2017)
FETÖ ZANLISI DOKTOR TAHLİYE EDİLDİ     (30 Haziran 2017)
Uyuşturucudan 36 kişi alındı 1 kişi tutuklandı     (30 Haziran 2017)
FETÖ Zanlısı 22 Sağlıkçı Hakim Karşısında     (30 Haziran 2017)
ÇİFTLİKKÖY KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI TRAFİK ÇİLESİNİ AZALTTI     (28 Haziran 2017)
ÇİFTLİKKÖY KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI TRAFİK ÇİLESİNİ AZALTTI     (28 Haziran 2017)
Altınova Kültürleri 11. Kez buluşacak     (28 Haziran 2017)
Yaz Kur’an Kurslarına yoğun ilgi     (28 Haziran 2017)
Hacı Bektaşi Veli'den başkan Oral'a ziyaret     (27 Haziran 2017)
SALMAN VETERİNERLİK MÜDÜRÜNÜ GÖREVDEN ALDI     (16 Haziran 2017)
Ali Tosun Milli Eğitim Müdürü oldu      (16 Haziran 2017)
Engelli gencin evine belediye rampa yaptı     (14 Haziran 2017)
SALMAN’DAN UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEYE DESTEK     (13 Haziran 2017)
YALOVA ÜNİVERSİTESİ SONUNDA REKTÖRÜNE KAVUŞTU     (13 Haziran 2017)
KADIN MECLİSİNDEN BAŞKAN YARDIMCILARINA ZİYARET     (09 Haziran 2017)
ERBAŞ YALOVA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ OLDU     (09 Haziran 2017)
YALOVA TRAFİĞİNE DUBALAR ÇÖZÜM OLACAK MI?     (09 Haziran 2017)
BELEDİYE GAZİPAŞA CADDESİNİ BÖLDÜ     (09 Haziran 2017)
ÇOBANKALE'DE DEFİNECİLER YAKALANDI     (07 Haziran 2017)
Çiftlikköy sorun yaşamayacak     (07 Haziran 2017)
DİLENCİLERE OPERASYONU ÇÖZÜM OLMUYOR     (07 Haziran 2017)
YALOVA İHL KÜLLİYESİ SONUNDA GÖRÜCÜYE ÇIKTI     (05 Haziran 2017)
Yalovalı çocuklar, Okay Temiz’le sahnede olacak     (02 Haziran 2017)
ÜNİVERSİTE KAVŞAĞINDAN UÇAN ARAÇTAN SAĞ ÇIKTILAR     (29 Mayıs 2017)
ZABITA EKİPLERİ DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR     (29 Mayıs 2017)
İZMARİT VE ÇEKİRDEK KABUĞUNU ATTI CEZAYI YEDİ     (26 Mayıs 2017)
Çocuklar Kuran Okuyup Mehter Marşı Söylediler     (26 Mayıs 2017)
SUBAŞI BELEDİYE BAŞKANI PARKLARI ÇOCUKLARLA DENETLEDİ     (26 Mayıs 2017)
MİDDER'DEN KAYMAKAM VE BAŞKANA ZİYARET     (26 Mayıs 2017)
Temizlenen Hersek Turizme açılacak     (16 Mayıs 2017)
ÇÖLYAK HASTALARI İÇİN GLUTENSİZ YİYECEK     (16 Mayıs 2017)

Masaüstü Site