Ana Sayfa > YALOVA

Maaş Ödeyemez Diyorlardı
28 Aralık 2017
Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın, 2017 yılı değerlendirmesi ile ilgili basın toplantısında yaptı.


Salman aşağıdaki ifadelerde bulundu "Yalova; sizlerin de bildiği gibi 81 ilden vatandaşımızın yaşadığı, Türkiye’nin en güvenli kenti. 2014 yılında tüm ülkemizin yakından takip ettiği bir seçim süreci sonucunda halkımız her iki seçimde de kentimizin yönetimini bize teslim etti.

Göreve geldiğimizde, 2013 yılı sonu itibariyle Yalova Merkez nüfusu 124 bin kişiydi. 2014’te 127 bin, 2015’te 132 ve 2016 sonu itibariyle bu rakam 137 bin oldu. Bu yılsonu itibariyle de il genelinde yaklaşık 7 bin kişilik bir artış beklenmekte. Tahminimizce bunun yine 5 binlik dilimi merkezde gerçekleşecek. Kısacası 3,5 yıllık süreçte nüfusumuz yaklaşık 18 bin kişi artmıştır. Nisan 2014’te 46 bin olan 77 plakalı araç sayısı bugün 65 bin rakamına dayanmıştır.

3,5 Yılda 161 Proje Ürettik, 15 Ödül Aldık
Yalova, ortaya konan verilerden de anlaşıldığı üzere her geçen gün daha da büyümekte, dolayısıyla bu büyüme beraberinde hizmet ettiğimiz bölgeyi de genişletmektedir. Hizmet bölgesi ne kadar genişlerse genişlesin bizler ilk gün de söylediğimiz gibi hizmeti kentimizin 13 mahallesine eşit oranda dağıttık. Halkımızla sürekli iç içe olduk. 3,5 yılda ilklere imza attık. Ürettiğimiz projeler sadece ülke içinde değil yurtdışında da örnek alınarak uygulandı. Tüm bu hizmetler çeşitli kuruluşlarca 15 kez ödüle layık görüldü. 3,5 yıllık süreçte rutin belediyecilik çalışmalarının yanı sıra irili ufaklı 161 projeyi hayata geçirdik.

2017 YILINDA TAMAMLANAN VE DEVAM EDEN PROJELERİMİZ
Yürüyen Köşk, Köşk Kafeteryası ve Doğu Sahil Bandı
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kentimize en büyük mirası olan çevre abidesi Yürüyen Köşk’ü öncelikli olarak ele aldık. Gerekli restore çalışmaları sonrasında peyzaj düzenlemesi ve çevre aydınlatması projelerini uyguladık. Köşk’e yakışmayan kafeterya için yeni bir proje ürettik. Anıtlar kurulundan da onay alarak projeyi hayata geçirdik.
Yürüyen Köşk’ü içerisinde barındıran doğu sahil bandımız yıllardır atıl vaziyetteydi. İnsanlarımız bu bölgeden sadece gündüzleri faydalanıyor geceleri bu bölgeler madde ve alkol bağımlılarının mesken tuttuğu alan oluyordu. Yapılan çevre düzenlemesi, bisiklet yolu, aydınlatma, baskılı asfalt gibi çalışmalar sonrasında bu bölge bambaşka bir görünüme kavuştu. Halkımız günün her saati buradan faydalanır hale geldi. Sahil bandı üzerinde ring seferi yapan elektrikli otobüste Yürüyen Köşk’e gitmek isteyen vatandaşlarımıza hizmet vermekte.

Türkiye’nin En Büyük Cemevini Tamamladık
Yalova Belediyesi olarak 2017 yılı içerisinde önemli çalışmalarımız oldu. Ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik durum nedeniyle ağırlığımız sosyal projeler olsa da yatırıma yönelik önemli projeleri de tamamladık. Yer bedeli de içinde olmak üzere 10 milyon lira harcayarak 3 bin 352 metrekare kullanım alanlı Cemevi ve Kültür Merkezi inşaatını tamamladık. Geçtiğimiz günlerde de protokolünü imzalayarak binayı Cem Vakfına devrettik.  

Akıllı ve Çevre Dostu İnkılap Parkı
Kentimize çok farklı amaçla getirilen ama amacı dışına çıkartılarak çürümeye terk edilen İnkılap Vapurunu gerekli izinleri alarak bulunduğu yerden kaldırdık. Yıllardır halkımızın mahrum kaldığı şehrimizin en merkezi bu bölgesine inkılap adını da yaşatarak İnkılap Parkını inşa ettik. Vodafone ile işbirliği yaparak bu parkımıza teknolojiyi entegre ettik. Çevre dostu ve akıllı park haline getirdik. Parkın sulamasından, içerisinde ki çöp kovalarının doluluğuna kadar sistem üzerinden takip yapılabilmekte.

2. Kapalı Pazaryeri
2016 yılı sonuna doğru temelini attığımız kentimizin 2. Kapalı Pazaryeri çalışmaları hızlı bir şekilde sürüyor. 2018 yılının Mart ayı gibi Adnan Menderes Mahallemizde yapımı süren pazaryerimizi hizmete açmış olacağız. Bildiğiniz üzere Merkez Kapalı Pazaryerinde esnafımıza verdiğimiz tüm sözleri yerine getirmiştik. 2. Pazaryeri de hem halkımıza hem esnafımıza sözümüzdü bunu da birkaç ay içerisinde gerçekleştirmiş olacağız. 

Köprülü Kavşak ve Peyzaj Düzenlemeleri
Dörtyolda yapılan köprülü kavşak projesi sonrasında Karayolları ile görüşerek buradaki düzenlemeyi bizim yapmak istediğimizi kendilerine ilettik. Yalova çiçek kenti bir kent. Yalova %60 orman olan bir kent. Bu nedenle Yalova’nın dokusuna yakışan bir proje olmasını istedik. Başarılı bir proje oldu. Buradan geçenlerden tebrik telefonları aldık. Uygulanın detaylarını soran Belediye Başkanlarımız oldu. Kentimize yakışması ve beğeni toplaması tabi ki bizi gururlandırıyor. Yalova’ya gelen misafirlerimiz kentimizin yeşil dokusun ilk andan hissetmeye başlıyorlar. Kent genelinde de yeşilin her tonunun görülmesi adına çalışmalarımız oldu. Tüm caddelerimizde çiçeklendirmelere ve yeşillendirmelere ağırlık verdik.

GOP Caddesi Hak Ettiği Hizmete Kavuştu
Yıllardır atıl bırakılmış olan kaldırımları dahi olmayan Gaziosmanpaşa Caddemizi baştan aşağıya ele aldık. Eksik altyapı ihtiyaçlarını tamamladıktan sonra caddenin kaldırımlarını oluşturup, asfaltını yeniledik. Daha sonra cadde üzerinde peyzaj düzenlemeleri yaptık. Yol çizgilerini çizdik. Şehir mobilyaları ile caddeye estetik kattık. Göçmen vatandaşlarımızın yoğunlukta olduğu bu mahallemizde cadde üzerine göçü simgeleyen birde anıt yerleştirdik.

Kazım Patıl Caddesinin Çehresi Değişti
Yapılaşmanın kent merkezinden kent geneline yayıldığı en önemli noktalardan bir tanesi de Gaziosmanpaşa Mahallemiz. Bu mahallemizin en işlevsel caddelerinden bir tanesi olan Kazım Patıl Caddemizi altyapı ve üstyapı olmak üzere ele aldık. Asfalt ve kaldırım çalışmaları sonrasında peyzaj düzenlemeleri ve çevre düzenlemeleri yaptık. Gayrimenkul danışmalarının deyimiyle yapılan bu çalışma o bölgedeki emlak fiyatlarında yükselişe sebep oldu. Yaptığımız her hizmet halkımızdan anında karşılık buluyor.

Kadın-Erkek Gasilhanesi – Morgunu Ayırdık
Şehir Mezarlığımız içerisinde bir arada olan gasilhane ve morgu dışarıya taşıyarak yeni bir bina yaptık. Burada yıkama yerlerini ve bekletme yerlerini ayırdık. Kadın ve erkek cenazeleri artık ayrı yerlerde yıkanıyor ve bekletiliyor. Bilindiği üzere göreve gelir gelmez mezarlık hizmetlerinin ücretsiz olarak yapılmasını sağlamıştık. Bunun yanı sıra vatandaşlarımız sadece acısını yaşasın biz tüm ihtiyaçlarını giderelim diye servis hizmetinden, ikrama kadar bir çok hizmeti de vatandaşlarımıza ücretsiz olarak vermeye devam ediyoruz.

Belediye Tarihinde İlk Kez Personelimiz İçin Sosyal Tesis Açtık
Yalova Belediyesi kentimizin en büyük ailelerinden bir tanesi. Ancak bu zamana kadar personelimize yönelik bir proje üretilmemiş. Diğer belediyelere gittiğimde sosyal tesislerini görüyordum. Kentimizin en güzel yerine personelimiz için tesisimizi planladık. Zamanla daha da oturacak. Belediye tarihinde bu vesileyle bir ilke imza atmış olduk.

1 Yılda 80 Bin metrekare Parke Yol Yaptık
Daha henüz aday adayı iken halkımıza söz verdim 5 yıllık hizmet süremde yapılmadık yol kalmayacak dedim. Vermiş olduğumuz bu söz doğrultusunda mesai arkadaşlarımla birlikte özverili bir şekilde çalışıyoruz. Sadece 2017 yılında 80 bin metrekare tretuvar ve parke yol yaptık. Buda yaklaşık 10 km’ye tekabül ediyor. Yine 1 yıllık süreçte 27 km stabilize yol yaparken 4 km’de asfalt yol yaptık.

5 Yıllık Hedefe Sadece 15 Bin Metre Kaldı
Yalova’nın altyapısının sorunlu olduğunu ve bu konuda çalışma yapılması gerektiğini göreve geldiğimiz ilk günden beri söylüyorduk. Bu konuda yaptığımız ön çalışma neticesinde kendimize 125 bin metre altyapı yapma hedefi koyduk. Geride kalan 3,5 yıllık süreç sonunda bu hedefimizin 113bin 846 metresini gerçekleştirmiş durumdayız. Hedefe yaklaşık 15 bin metre kaldı. Hedefimizi 2018 yılının ilk çeyreğinde tamamlamış olacağımıza inanıyorum.

Park Sayımız Her Yıl Artıyor
Yalova’nın betonlaşmasını değil, yeşil bir kent olarak kalmasını istiyor ve bunu her yerde dile getiriyorum. Bu nedenle mahallelerimizde uygun olan alanları park, oturma lanları, spor alanları olarak değerlendiriyoruz. 3,5 yılda mevcut park sayımızı ikiye katladık ve 54 yeni parkı hizmete açtık. 100 bin metrekare yeni yeşil alan üretirken kentimiz genelinde farklı çeşitlerde ağırlığı çınar olmak üzere 6000 adet fidan diktik.

Cengiz Koçal (Yalı) Caddesi Orta Refüj Çalışması
Başta belirttiğim gibi kentimiz her yıl daha da büyüyor. Cengiz Koçal (Yalı) Caddesinde ki araç trafiğine yaya trafiği de karışınca hem bir trafik karmaşası oluyordu hem de yayalarımızın can güvenliği tehlikeye giriyordu. Bu nedenle burada orta refüj düzenleme çalışması yaptık. Çiçek dikim sezonun gelmesiyle birlikte korkuluklara mevsimlik çiçeklerin yerleştirilmesiyle tamamlanmış olacak.

Trafik Eğitim Alanı Kullanıma Hazır
Geleceğimiz olan çocuklarımızın kaliteli, bilinçli ve eğitimli bireyler olarak yetişmeleri amacıyla 1200 metrekare alanda Trafik Eğitim Alanını inşa ettik. Çocuklarımızın ergonomisine uygun araçlar ile trafik eğitimi alacakları alan için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü ile protokol imzaladık. Resmi açılışını önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğimiz ve öğrencilerimiz bu alanda eğitim görecekler.

Her Mahalleye Çeşme ve Büstler
Geçmişin nostaljisini bugünde de yaşatmak adına her mahallemize uygun alanlara mahalle çeşmeleri yaptık. Mevcut olan hayırseverlerce daha önce yapılmış olan çeşmeleri onardık. Türk tarihine önemli hizmetleri bulunan ve kentimizdeki mahallelere isimlerini veren büyüklerimizin büstlerini yaparak bu mahallelerimizde uygun yerlere koyduk.

Amatör Spor Kulüpleri Evi Hızla Devam Ediyor
Adnan Menderes Mahallemizde Çocuk Tiyatrosunun arka tarafından yapımı devam eden Amatör Spor Kulüpleri Evi 2018 yılında hizmete girecek. 1600 metrekare kullanım alanı olacak olan bina içerisinde Futbol İl Temsilciliği, Sicil Lisans Bürosu, TÜFAD Yalova Şubesi, Faal Hakemler Derneği, Saha Komiserleri Derneği, Spor Müzesi, Konferans Salonu ve Fitness Salonu yer alması planlanmakta.

Maaş Ödeyemez Diyorlardı
2017 yılı sonu itibariyle hizmet süremizin 3,5 yıllık kısmını geride bırakmış olacağız. 2014 yılında halkımızın aklını bulandırmak adına yapılan kara propagandalarda bunlar değil hizmet üretmeyi 2 ay sonra belediye çalışanlarının maaşını ödeyemezler diyorlardı. Çok şükür 42 ay oldu tüm personelimizin maaşını tıkır tıkır ödüyoruz. Birikmiş emekli ikramiyeleri vardı onları ödedik. Birikmiş işçi alacakları vardı onları da ödedik. Maaşları ödediğimiz gibi halkımıza hizmette ettik ve etmeye de devam ediyoruz. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile sürdürdüğümüz hizmetlerimiz çok şükür vatandaşlarımızdan da büyük takdir görüyor.

2018 yılı Yalova’mız için daha da hareketli bir yıl olacak. Devam eden projelerimiz hizmete girecek ve tabi ki bu süreçte yeni projelerimiz start alacak. Kısacası Aşk ile bu dünyanın cenneti Yalova’ya örnek projeler sunmaya devam edeceğiz. 

 
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer YALOVA Haberleri

Mezarlık çeşmeleri çalındı     (01 Haziran 2020)
Başkan Tutuk bayramlaştı     (26 Mayıs 2020)
Sansar kardeşler tedavide      (12 Mayıs 2020)
Zabıta Dilencileri topladı     (07 Mayıs 2020)
Kocadere Şehitleri sessizce anıldı     (29 Nisan 2020)
14 TANE DAHA GELİYOR     (21 Nisan 2020)
Aksa Akrilik 23 Nisan sevincini evlere taşıyor     (20 Nisan 2020)
Altınova Pazarları açılıyor     (15 Nisan 2020)
Altınovada minibüs alev alev yandı     (14 Nisan 2020)
Tügva yurdu devletin emrindedir     (08 Nisan 2020)
Tomruk yüklü kamyon devrildi 2 ölü     (06 Nisan 2020)
PAZAR YERİ KONTROLLÜ ŞEKİLDE AÇILDI     (02 Nisan 2020)
Market çalışma saatleri değişti     (30 Mart 2020)
BELEDİYE VEZNELERİ ERKEN KAPANACAK     (19 Mart 2020)
Yalovaspor yeniden lider     (09 Mart 2020)
Yükamp kış kampı yaptı     (20 Şubat 2020)
Lüks villada uyuşturucu yetiştirmişler     (07 Şubat 2020)
KIZILAY ARAMA KURTARMA TİMİ KURULDU      (03 Ocak 2020)
Mitsubishi Electric Yalovada      (13 Aralık 2019)
BARIŞ PINARI HAREKETİ İÇİN DUALAR EDİLDİ     (15 Ekim 2019)
​Sağlık Bilimleri Fakültesine kadın Dekan      (04 Ekim 2019)
BAKAN ÇAVUŞOĞLU YALOVA YA GELİYOR     (13 Eylül 2019)
Altınovada Kırtasiyeler başkan Oral dan     (10 Eylül 2019)
Yalova da mesai saatleri değişti     (07 Eylül 2019)
YUNUSUMUN KALBİ HELİKOPTER İLE GELDİ     (04 Eylül 2019)
MELİHA AKYOL YALOVASPOR İÇİN KOŞTURUYOR     (07 Ağustos 2019)
Gazipaşa çıkmalardan kurtuldu     (05 Ağustos 2019)
Radar cami Türkiye de 2. olacak     (25 Temmuz 2019)
UZAY EĞİTİMİ ALACAKLAR     (10 Temmuz 2019)
100 yıllık otomobiller Yalovadan geçti     (15 Haziran 2019)
Yalova Üniversitesi Turuncu Bayrak Adayı oldu     (18 Mayıs 2019)
Macaristan'da Ezan sesine hasretiz     (16 Mayıs 2019)
Genç yazarlar Yalova'da     (03 Mayıs 2019)
Kudüs Müslümanlarındır      (30 Nisan 2019)
ÇİFTLİKKÖY’DE SATRANÇ TURNUVASI      (20 Nisan 2019)
İHO 'LU KIZLAR PROJELERİNİ SERGİLEDİ     (18 Nisan 2019)
YTSO'DAN İHRACAT İTHALAT SEMİNERİ     (14 Nisan 2019)
EBS sınava hazırlanıyor     (05 Nisan 2019)
İHTİYAÇ SAHİPLERİ İÇİN AŞEVİDE OLACAK     (24 Mart 2019)
YALOVA'DA YENİ PAZAR YERİ AÇILDI     (19 Mart 2019)
TOPÇULAR İSKELESİ TAVŞANLIYA VERİLMELİ     (21 Mart 2019)
150 milyar dolarlık pazara antibakteriyel jean      (13 Mart 2019)
Yalovadan Vicdan Hareketine Destek     (08 Mart 2019)
MÜNAZARADA ÇEKİŞTİLER     (04 Mart 2019)
MÜFETTİŞ HAMDİ GİRGİN İLKOKULU AVRUPALI MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI     (03 Mart 2019)
PARA DOLU ÇANTAYLA YAKALANDILAR     (02 Mart 2019)
YALOVA KENT REHBERİ VE İMAR UYGULAMASI BAŞLADI      (27 Şubat 2019)
KESİLEN AĞAÇLARI DÜŞÜNEN YOK     (23 Şubat 2019)
NENE HATUN MTAL ÖRNEK PROJELERE İMZA ATIYOR     (22 Şubat 2019)
Bulduğu parayı emniyete teslim etti     (19 Şubat 2019)
POLİS ARABASINA ÇARPTI KÖPRÜDEN ATLADI     (15 Şubat 2019)
ÖNCELİK HAYATIN ÖNCELİK YAYANIN     (06 Şubat 2019)
SALI GÜNÜ SU YOK     (04 Şubat 2019)
ÖZKAN ÜSTÜN PARKTA YAŞAYACAK     (02 Şubat 2019)
DEPREM VE YANGIN EĞİTİMİ ALDILAR     (17 Ocak 2019)
GAZETECİLERİN DEĞERİ ÇOK BÜYÜKTÜR     (09 Ocak 2019)
Aşçılık Öğrencileri Madalya ile Döndü     (08 Aralık 2018)
TÜRKİSTANIN ÇIĞLIĞI DUYULMUYOR     (22 Aralık 2018)
UEDAŞ 200 ÖĞRENCİYİ GİYDİRDİ     (19 Aralık 2018)
Saadetli Kadınlar engellileri unutmadı     (06 Aralık 2018)
Kaçak İçki ve Sigara satıcılarına operasyon     (06 Aralık 2018)
Temayülden Faik Aydın mı çıkıyor     (01 Aralık 2018)
Türkiye’nin en büyük tren feribotu ilk seferine hazır     (29 Kasım 2018)
YALOVA ÜNİVERSİTESİ RALLİDE 1.Cİ OLDU     (28 Kasım 2018)
YALOVA BÜTÇESİ 195 MİLYON OLDU     (24 Kasım 2018)
Silahla ateş açana Ceza geliyor     (11 Kasım 2018)
Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor     (06 Kasım 2018)
Yalova için çok çalıştık     (28 Ekim 2018)
Başkan Işılak “Çocuklarımız için Emniyet ile işbirliğindeyiz”     (25 Ekim 2018)
Temadan 50 Binlik plana dava     (24 Ekim 2018)
ÇALIŞAN KADIN DA KUR'AN ÖĞRENECEK     (23 Ekim 2018)
Uyuşturucu satıcısı kaçarken yakalandı     (22 Ekim 2018)
YTSO BEDAVA BURS VERİYOR     (15 Ekim 2018)
ZABITA KAÇAK AVINDA     (13 Ekim 2018)
Müsiad başkanı değişti     (11 Ekim 2018)
SERVİSLER DENETLENDİ CEZA KESİLDİ     (09 Ekim 2018)
BAŞKAN TAN DELEGELERİNİ TANITTI     (06 Ekim 2018)
İdo 'nun Zamları bitmiyor     (06 Ekim 2018)
Polis Üniversite öğrencilerini uyardı     (05 Ekim 2018)
Veri Bilimi Konferansı Yalovada Başladı     (04 Ekim 2018)
400 yataklı hastaneden vaz mı geçildi     (03 Ekim 2018)
Öğrenciler direkt Rektöre anlatacak     (02 Ekim 2018)
OKUL MÜDÜRLERİ TOPLANDI     (10 Eylül 2018)
KOÇAL YAMİNTAŞ'A İHALESİZ VERDİ     (07 Eylül 2018)
BAĞLARBAŞI MAHALLESİNE SAĞLIK OCAĞI YAPILACAK     (07 Eylül 2018)
Altınovada Eylül Meclisi başladı     (03 Eylül 2018)
30 AĞUSTOS ZAFERİ YALOVA'DA ANILACAK     (28 Ağustos 2018)
YEP İLE GELECEĞE HAZIRLAN     (27 Ağustos 2018)
YALOVA YETİMHANESİ ETİYOPYA'DA AÇILDI     (26 Ağustos 2018)
Altınova Belediyesine Hibe Tekne     (02 Ağustos 2018)
MUHARREM İNCE KOLTUK SEVDALISI OLMAMALIYDI     (25 Temmuz 2018)
BAŞKAN SALMAN GAZİLERİ ZİYARET ETTİ     (22 Temmuz 2018)
Milletvekili Akyol’dan Rektör Cebeci’ye Ziyaret     (21 Temmuz 2018)
KAMYONLA ÇARPIŞAN ARAÇTAKİ 3 KİŞİ ÖLDÜ     (15 Temmuz 2018)
İLAÇLAMA GECE GÜNDÜZ DEVAM EDİYOR     (26 Haziran 2018)
​ÇÖLLEŞMEMEK İÇİN FİDAN DAĞITTILAR     (21 Haziran 2018)
ALAY KOMUTANI GENÇ YAZAR’I AĞIRLADI     (19 Haziran 2018)
GİRESUNLULAR DERNEĞİ İFTARDA BULUŞTU     (13 Haziran 2018)
Yalova İHH, Kardeşliği Etiyopya'ya taşıdı     (10 Haziran 2018)
Başarımızın Anahtarı Samimi Gayretimizde Saklı     (05 Haziran 2018)
MARMARA DENİZİ ÖLÜYOR     (04 Haziran 2018)
TBMM DE YEMİNİ EZBERE OKUYACAĞIM     (31 Mayıs 2018)
​Kadın Müftü Yardımcısı Balıkçı Göreve Başladı     (21 Mayıs 2018)
YALOVA YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİNDE BAŞARIYA İMZA ATTI     (21 Mayıs 2018)
ZABITA MÜDÜRÜNÜ GÖREVDEN AL     (17 Mayıs 2018)
Denizcilikte mezuniyet coşkusu     (15 Mayıs 2018)
KOLTUK KORKUSU ALLAH KORKUSUNUN ÖNÜNE GEÇTİ     (15 Mayıs 2018)
Yalovalı çocuklardan ritim şov için geri sayım     (14 Mayıs 2018)
MİRZABEYOĞLU YALOVA'DA HASTANEYE KALDIRILDI     (06 Mayıs 2018)
57. ALAYA VEFA İÇİN YüRÜDÜLER     (26 Nisan 2018)
YÜRÜYEN KÖŞK YOLUNDA MAGANDALAR İŞ BAŞINDA     (23 Nisan 2018)
YAZ GENÇLİK KAMPINA KAYITLAR BAŞLADI     (17 Nisan 2018)
Subaşı kavşağındaki ışıklı motif beğenildi     (12 Nisan 2018)
Aksa’nın ritimleri 3’üncü yılında da coşturacak     (05 Nisan 2018)
MHP'DEN UYARI ERTAN ŞENER LÜTFEN BAŞKA KAPIYA     (02 Nisan 2018)
83 YAŞINDAKİ OKUMA YAZMAYI ÇÖZDÜ     (21 Mart 2018)
Sendika başkanı Ali Yalçın Yetimhane için Yalovada     (20 Mart 2018)
Uyuşturucu ile önce Aile ve Eğitimciler mücadele etmeli     (21 Mart 2018)
Mahallene ve Okuluna Sahip Çık! Uyuşturucuya Hayır      (20 Mart 2018)
Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Çanakkale Zaferi buluşturdu     (19 Mart 2018)
Şehitler için zeytin Fidesi dikildi     (08 Mart 2018)
YALOVA İHH AŞEVİ 1. YAŞINDA     (05 Mart 2018)
Uyuşturucunun son kurbanı 17 yaşında     (05 Mart 2018)
ENGELLİLER ORGANİK SEBZE YETİŞTİRDİ     (02 Mart 2018)
EMNİYET YALOVA'LILARI UYARDI     (01 Mart 2018)
Yalova Belediyesi Taşeron listesi açıklandı     (01 Mart 2018)
KIRIM MİLLETVEKİLLERİ ÇİFTLİKKÖY'DE     (28 Şubat 2018)
Külliyenin temeli törenle atıldı     (27 Şubat 2018)
Subaşı'ında Hizmetler bir telefon uzaklığında     (22 Şubat 2018)
TÜGVA Yalova, Kudüs’ten döndü     (20 Şubat 2018)
STRATEJİMİZ OKULLARI MAHALLE İÇİNE YAPMAK     (20 Şubat 2018)
YALOVA İTFAİYESİ’NDEN ARAKAN'A YARDIM ELİ     (15 Şubat 2018)
Öğrenciler Belediyede kitap okudular     (15 Şubat 2018)
ÇİFTLİKKÖY KANA KANA SU İÇECEK     (14 Şubat 2018)
MUHTARLAR ŞUBAT AYI OLAĞAN TOPLANTISINDA BULUŞTU     (13 Şubat 2018)
Yalova Kamu-Sen'den Zeytin Dalı Harekatı'na Destek     (13 Şubat 2018)
ARMUTLU YOLU 20 YILDIR BİTİRİLEMEDİ     (11 Şubat 2018)
ŞEHİT POLİSİN ADI KÜTÜPHANEDE YAŞATILACAK     (11 Şubat 2018)
VEFA'NIN VETOSUNU TAKMAYIZ     (03 Şubat 2018)
AŞIRI HIZ KAZA GETİRDİ     (01 Şubat 2018)
HERSEK LAGÜNÜ SERGİSİ AÇILDI     (02 Şubat 2018)
EMITT FUARINDA YALOVA FARKI HİSSEDİLDİ     (27 Ocak 2018)
Yalova'da 45 Kilo Eroin Ele Geçirildi     (24 Ocak 2018)
Çiftlikköy'de sahte rakı imalatanesine baskın     (18 Ocak 2018)
Kar yağacak Gökçe barajı dolacak     (17 Ocak 2018)
15 Temmuz nedeniyle kalp krizi geçirdim     (15 Ocak 2018)
Bakan Bak Yalova Üniversitesinde kurdelayı kesti     (13 Ocak 2018)
Koçum Babam köprü olacak     (11 Ocak 2018)
Mikail Hoca da emekli oldu     (08 Ocak 2018)
Çobankaledeki Kazılar 5 yıl Sürecek     (06 Ocak 2018)
Skandal Ayraç toplatıldı     (06 Ocak 2018)
Vali de heyelan yaşanan okulda inceleme yaptı     (06 Ocak 2018)
YALOVA'NIN 4,5 AYLIK SUYU KALDI     (05 Ocak 2018)
YALOVA BELEDİYESİ 1085 KİŞİYİ DEFNETTİ     (04 Ocak 2018)
İŞÇİ İŞVERENİ ARABULUCU BARIŞTIRACAK     (04 Ocak 2018)
Yaşayan Arapça Projesi hayran bıraktı     (03 Ocak 2018)
YARDIMLAR ARAKAN'LILARA ELDEN TESLİM EDİLDİ     (30 Aralık 2017)
Yalova Belediyesi kaçak oranını düşürdü     (28 Aralık 2017)
Engelsiz Kuş Gözlem Kulesi İnşa Ediliyor     (27 Aralık 2017)
İŞ DÜNYASINDA ARABULUCULUK BAŞLIYOR     (26 Aralık 2017)
Rektör Alkan'dan Erdoğan'a dosya      (23 Aralık 2017)
Kadın Vali Kadına Şiddeti önleyebilecek mi?     (23 Aralık 2017)
Yürüyen Köşk Kolonyası Belediyeden      (23 Aralık 2017)
Taşdelen’e Ödül Erdoğan’dan     (14 Aralık 2017)
KUDÜS’LER YENİDEN FETHEDİLECEK     (10 Aralık 2017)
AKP YALOVA'DA VETO YİYELİ 3,5 YIL OLDU     (09 Aralık 2017)
Abd ve İsrail Yalova'da lanetlendi     (06 Aralık 2017)
GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİ FENERBAHÇE ANTRENMANINDA     (05 Aralık 2017)
MESCİD DUALARLA AÇILDI     (03 Aralık 2017)
Ak Partili Avar Valiyi Göreve Davet Etti      (30 Kasım 2017)
2017 YALOVA BELEDİYE BÜTÇESİ 190 MİLYON TL     (30 Kasım 2017)
VAROL VE KÖSE GÖZYAŞLARIYLA TOPRAĞA VERİLDİ     (29 Kasım 2017)
Altınova'da Öğretmenler yemekte buluştu     (26 Kasım 2017)
Yalova üniversitesi15 Temmuz şehitlerini unutmadı     (23 Kasım 2017)
Yalova'da 100 ızgara ve kapak çalındı     (23 Kasım 2017)
Örencikli köylüler, İnternet istiyor     (21 Kasım 2017)
Çiçek Yetiştiriciliği Gençlik Kampı başladı     (20 Kasım 2017)
Özel Güvenlikçilere uyuşturucu eğitimi     (18 Kasım 2017)
ARMUTLU FISTIKÇAMI ORMANLARI BUDANIYOR     (09 Kasım 2017)
Esenköy Mahalle olmasın     (06 Kasım 2017)
FETİH CADDESİ TRAFİĞİNE ÇÖZÜM OLACAK MI?     (03 Kasım 2017)
MESLEKİ EĞİTİM KURULU 4. TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ     (01 Kasım 2017)
Armutlu Doğalgaza kavuştu     (01 Kasım 2017)
Narkotik Uyuşturucu Satıcılarına göz açtırmıyor     (01 Kasım 2017)
Yalova'dan Bursa'ya soyguna gittiler     (28 Ekim 2017)
Rektör Alkan yemekhaneyi denetledi     (28 Ekim 2017)
Yeni Sağlık İl Müdürü Dr.Sezen oldu     (27 Ekim 2017)
Öğrenciler Sinema ile buluşuyor     (27 Ekim 2017)
HIRSIZ ŞEBEKESİ KAÇAMADI     (26 Ekim 2017)
Çiftçi, Termal KYK yurdundan memnun ayrıldı     (26 Ekim 2017)
Yeşilay Yalova ile Milli Eğitim El Ele Verdi     (26 Ekim 2017)
Kaçak Telefon ve Tütün Satanlara Baskın     (23 Ekim 2017)
Balıkçıları Vali yardımcısı denetledi     (22 Ekim 2017)
Fikri Işık Tavşanlı Belediye binasını açtı      (21 Ekim 2017)
UYUŞTURUCU İÇENEDE SATANADA OPERASYON     (20 Ekim 2017)
4. Biyomalzeme Günleri Yalova'da başlıyor     (18 Ekim 2017)
Yalova için 480 milyon TL ödeyeceğiz     (12 Ekim 2017)
Yeşilay Eğitimi Muhtara sigarayı bıraktırdı     (12 Ekim 2017)
DENİZ ASTSUBAY MYO ALTINOVA'DA AÇILDI     (11 Ekim 2017)
KAZIMİYE DERESİNDE ISLAH ÇALIŞMASINDA SONA GELİNDİ      (09 Ekim 2017)
Çiftlikköy Belediyesine 30 Milyon Ek bütçe kabul edildi     (08 Ekim 2017)
Yeşilay Yalova, Karadenize çıkartma yaptı     (07 Ekim 2017)
TÜGVA Yalova yeni eğitim yılına hazır     (06 Ekim 2017)
ÖĞRENCİLER HARÇLIKLARIYLA MAMA ALDI     (07 Ekim 2017)
REKTÖR ALKAN'A ZİYARET BİTMİYOR     (07 Ekim 2017)
GÜNEYKÖY'DE GÜVENLİ YAŞAM EĞİTİMİ VERİLDİ     (05 Ekim 2017)
Korsan kitap satıcılarına baskın     (04 Ekim 2017)
REKTÖR ALKAN VALİ İLE GÖRÜŞTÜ AŞURE DAĞITTI     (04 Ekim 2017)
KAPALI PAZARYERİ İNŞAATI YENİDEN BAŞLADI     (03 Ekim 2017)
ÇİFTLİKKÖY'DE VATANDAŞ MAĞDUR     (03 Ekim 2017)
Rektör Vekili Alkan Görevine Başladı     (25 Eylül 2017)
DAMLA PROJESİ 60 BİN KİŞİYE ULAŞTI     (22 Eylül 2017)
KAMPÜSE HOŞGELDİN PROJESİ ÖĞRENCİLERE REHBERLİK EDİYOR     (19 Eylül 2017)
RİTA'NIN KATİL ZANLISI MAHKEMEYE ÇIKTI     (14 Eylül 2017)
GENÇ NESİLLER SİZLERİ ÖRNEK ALSIN     (14 Eylül 2017)
ENGELSİZ KAFEYE İKİNCİLİK ÖDÜLÜ     (14 Eylül 2017)
Giresun'lulara Yalova Seyahatten indirim     (13 Eylül 2017)
Yalova Üniversitesi Rektörlüğü yeni binasına taşındı     (11 Eylül 2017)
Eski müdür ayağına taş bağlayıp intihar etti     (08 Eylül 2017)
Balıkları ve denizleri koruyalım     (08 Eylül 2017)
YALOVASPOR'DA HEDEF SÜPER LİG     (07 Eylül 2017)
Eski müdür mahkeme kararı ile geri döndü     (07 Eylül 2017)
MECLİSTE VURULAN DELİ HALİD PAŞA KONUŞULACAK     (06 Eylül 2017)
ÇİFTLİKKÖYDE SANAYİ SİTESİNE ADALET TERAZİSİ ASTILAR     (06 Eylül 2017)
Belediye personeli bayramlaştı     (28 Ağustos 2017)
HERSEK MARMARANIN İNCİSİ     (21 Ağustos 2017)
Yalova'da Atık Sular Sulamada Kullanılacak     (18 Ağustos 2017)
TERSANE İŞÇİSİ ELEKTRİK AKIMINDA CAN VERDİ     (18 Ağustos 2017)
YALOVA ÜNİVERSİTESİNDE DEPREM KONUŞULACAK     (16 Ağustos 2017)
MUSTAFA KEMAL'İN YALOVA’YA GELİŞİ KUTLANACAK     (15 Ağustos 2017)
Kredi Yurtlara başvuru 14 Ağustos'ta     (11 Ağustos 2017)
YALOVA ÜNİVERSİTESİ SBE'YE 338 ÖĞRENCİ ALACAK     (10 Ağustos 2017)
FERİBOTTAN ATLAYAN KADIN KURTARILAMADI     (09 Ağustos 2017)
Rektör Erbaş Model Üniversite Arıyor     (03 Ağustos 2017)
KKTC’li misafirlerden duygusal veda     (01 Ağustos 2017)
Çobankale Kazı alanında inceleme     (26 Temmuz 2017)
TÜGVA’dan dolu dolu yaz okulu!     (24 Temmuz 2017)
TEZHİP SERGİSİ AÇILDI     (26 Temmuz 2017)
3 YILDA 90 KİLOMETRE ŞEBEKE YENİLENDİ     (25 Temmuz 2017)
YAFEM 20.TÜRK BOYLARI ŞÖLENİNDEN ALNININ AKI İLE ÇIKTI     (23 Temmuz 2017)
MERMER LEVHA ALTINDA CAN VERDİ     (20 Temmuz 2017)
TEOG VE ÜNİVERSİTE TERCİH DANIŞMA MERKEZLERİ AÇILIYOR     (18 Temmuz 2017)
ANADOLU AJANSI 15 TEMMUZU UNUTTURMADI     (15 Temmuz 2017)
YALOVA'DA 754 FETÖ ZANLISINA İŞLEM YAPILDI     (15 Temmuz 2017)
MÜZE ARAZİSİNİ İSTEYEN MİMARLAR ODASINDAN BELEDİYEYE ZİYARET     (11 Temmuz 2017)
Derneklerden 15 Temmuz desteği     (10 Temmuz 2017)
Başsavcıdan Oral'a iade-i ziyaret     (10 Temmuz 2017)
ALTINOVADA NİKAH 100 TL     (05 Temmuz 2017)
MEZARLIKTA CANINA KIYDI     (04 Temmuz 2017)
ÇINARCIK VE KORU'YU SEL ALDI     (04 Temmuz 2017)

Masaüstü Site