Anasayfa > GÜNDEM > Haber Detay
YALOVA’DA 20 KİŞİ UYUŞTURUCUDAN YAKALANDI
GÜNDEM - 30 Kasım 2022

YALOVA’DA 20 KİŞİ UYUŞTURUCUDAN YAKALANDI

Eş zamanlı uyuşturucu operasyonunda 20 kişi gözaltına alındı.

EVLERİNDE UYUŞTURUCU YETİŞTİYORLARDI
 Yalova İl Emniyet Müdürlüğünden operasyonlar ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi “ B.T.  ve M.B isimli kişiler ise İkametgâhların özel donanımlı olarak hazırlanmış bölmelerinde Kenevir Bitkisi Ekimi ile Uyuşturucu Madde Üretim ve Çoğaltımı yaptıkları düzenek bulundu.
 
288 Gram Esrar Maddesi, 1 Kök Kenevir Bitkisi, 1 Adet Hassas Terazi, Kenevir Bitkisi Yetiştirmek ve Üretmek için kurulu vaziyette Özel Donanımlı Isı ve Işık Panelleri, Havalandırma Sistemleri ile çeşitli düzenek ve materyaller ele geçirildi.
 Şüpheliler, M.A. ve M.B. sevk edildikleri Adli Makamlarca Adli Kontrol Şartı ile serbest bırakıldı.
 
ZEYTİN ve GÖLGE BULDU
 Bir başka operasyonda ise Uyuşturucu Madde Ticareti  Yapmak Suçu ile ilgili olarak; R.S. A.G. S.C. E.C. C.Ö. M.S. B.Y. isimli şüpheli şahıslar olmak üzere Toplam 7 Kişi yakalanarak gözaltına alınmıştır.
 
Şüpheli şahısların ikametgâhlarında Narkotik Maddeler Arama Köpekleri Zeytin ve Gölge eşliğinde yapılan aramalarında; "122 Adet Sentetik Ecza Grubu Hap, 8.35 Gram Esrar Maddesi, 7.35 Gram Metamfetamin Maddesi, 1.33 Gram Skunk Maddesi, 1.30 Gram Sentetik Kannabinoid Maddesi, 1 Adet Pompalı Tüfek, 6 Adet Av Fişeği, 1 Adet Tabanca, 2 Adet Tabanca Fişeği ele geçirildi.
 
 5 KİŞİ HAKKINDA İŞLEM YAPILDI

Ayrıca, yürütülen soruşturma kapsamında; Kullanmak için Uyuşturucu Madde Bulundurmak Suçu ile ilgili olarak; O.C. E.E. N.B. C.A. H.K. isimli 5 Kişi yakalanarak haklarında Adli İşlem gerçekleştirildi.

Yukarı

Sayfayı Paylaş