Anasayfa > GENEL > Haber Detay
DUOWİN YALOVA OSB ‘DE ÜRETİM YAPACAK
GENEL - 25 Kasım 2022

DUOWİN YALOVA OSB ‘DE ÜRETİM YAPACAK

Alüminyum Giyotin Pencere Sistemleri” üretimi yapılacak tesisinin temeli atıldı.

FYT Grubun “Alüminyum Giyotin Pencere Sistemleri” üretimi yapılacak tesisinin temeli atıldı.
Yalova Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) yatırımına başlanan bir başka fabrika için temel atma töreni yapıldı.

Çiftlikköy ilçesinde 640 hektar alanda 320 fabrikanın bulunacağı Yalova Makine OSB'nin birinci etabında yer alacak FYT Gruba bağlı Duowin markası ile Alüminyum Giyotin Pencere Sistemleri üretimi yapılacak tesisinin temeli atıldı.

TOGG PARÇASI YALOVA 'DA YAPILACAK
Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir yaptığı konuşmada “ “Milli gururumuz TOGG aracımızın üretim bandındaki robotik sistemlerini yapan firmanın OSB’nin yeni üyesi olduğunun müjdesini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yüksek teknolojili bir üretim merkezi olacağımızın bir göstergesi olan bu yatırım ile OSB’miz Yalova’ya yakışır bir tablo ortaya koyacaktır. Ayrıca Sürdürülebilirlik ve Yeşil OSB konularında ilk somut projeyi yapmak ve en iyi uygulama alanı olma meselesi elbette yeşil Yalovamıza yakışır diyorduk.

Farkındalığı geliştirme seviyesinde kalmaması için bunu aksiyona dönüştürüyoruz. Bu konuda sürdürülebilir Yeşil OSB Stratejisi ve Yol Haritası çalışmamız tamamlandı. Yılbaşı itibariyle somut projeleri hayata geçirip deklare edeceğiz. Yeşil OSB nasıl olur sorusunun yanıtını Yalova’mızdan göstermiş olacağız” dedi.


Konuşmaların ardından dualar eşliğinde protokol üyeleri fabrikanın temeline ilk betonu atan butona hep birlikte bastı.

Temel atma törenine Vali Muammer Erol, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Tahsin Becan, Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ve bazı kurum müdürleri katıldı.


 

Yukarı

Sayfayı Paylaş