Anasayfa > GENEL > Haber Detay
YALOVA ENGELLİ MECLİSİ KURUDU
GENEL - 23 Kasım 2022

YALOVA ENGELLİ MECLİSİ KURUDU

Engelli Meclisini de kurarak alt meclislerinin kuruluş süreçlerini tamamlamış oldu.

YALOVA ORTAK PAYDADA BULUŞTU

Yalova Kent Konseyi, Gençlik Meclisi ve Kadın Meclisi Genel Kurullarını gerçekleştirdikten sonra Engelli Meclisini de kurarak alt meclislerinin kuruluş süreçlerini tamamlamış oldu. Kent Konseyi bünyesinde ilk defa kurulan Yalova Merkezde bulunan kamu kurum ve kuruluşları, özel eğitim kurumları, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin temsilcilerinden oluşan Engelli Meclisi, 22 Kasım Salı Günü Halil İnalcık Kültür Merkezi Konferans Salonunda seçimli genel kurulunu gerçekleştirdi.

Genel Kurulun talebi ile oluşturulan Divan Kurulunda; Divan Kurulu Başkanlığına, Yalova Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi, Engelli Meclisi Kolaylaştırıcısı Volkan Yılmaz, Divan Başkan Yardımcılığına Yalova Kent Konseyi Genel Sekreteri Erkan Çetintaş, Divan Üyeliklerine de; Yalova Özel Sporcular Spor Kulübü Derneğini temsilen Cemil Ateş ve Yalova Belediyesi Kadın Aile Müdürlüğünü temsilen Neslişah Üstel seçildi.

Divan Başkanı Volkan Yılmaz, Genel Kurul üyelerini Gazi Mustafa Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşını okumaya davet etti. Açılış Konuşmasını yapmak üzere davet edilen Yalova Kent Konseyi Başkanı Mustafa Kandemir; “ Göreve geldiğimizden bu zamana kadar üstünde durduğumuz en önemli konulardan birisi demokrasidir. Hem yönetim anlayışımızda hem de bütün seçimlerde demokratik bir anlayışla hareket ediyoruz. Bu zamana kadar yapılamayanları yapmaya ve çalışmalarımızı en üst seviyeye taşımayı planlıyoruz. Bugün de Kent Konseyi çatısı altında ilk defa Engelli Meclisini kuracağız.

Delegelerimize baktığımda, her kesimden, kendi alanında tecrübeli arkadaşlarımı görüyorum. Bu beni ve Yönetim Kurulu arkadaşlarımı ziyadesi ile memnun ediyor. Bugün ki güzel tabloyu oluşturan başta Kent Konseyi Genel Sekreterimiz Erkan Çetintaş’a ve Yürütme Kurulu Üyemiz Engelli Meclisi Kolaylaştırıcımız Volkan Yılmaz’a ayrıca katkı sağlayan bütün Yönetim Kurulu Üyelerimize teşekkürlerimi sunarım. Seçimlerin en iyi şekilde geçmesini temenni ederim.” dedi.

Divan Başkanı Volkan Yılmaz, başkanlık için aday olacakların isimlerini talep etti. Engelli Meclisine aday olanlar; Hüseyin Özdemir, Hasan Bolat, Didem Eliaçık, Fatih Olğun, Murat Arslanhan ve Cemal Zengin oldu. Başkanlık seçimlerine geçmeden önce başkan adaylarına kısa konuşma hakkı tanındığında Murat Aslanhan ve Cemal Zengin başkanlık adaylığından çekildiklerini belirttiler.

Başkanlık seçimine geçildi ve yapılan oylama sonucunda; Hasan Bolat 14 oy, Hüseyin Özdemir

11 oy, Fatih Olğun 9 oy, Didem Eliaçık 4 oy aldılar. Salt çoğunluk sağlanamadığı için en fazla oyu alan Hasan Bolat ve Hüseyin Özdemir ikinci tura kaldılar.
İkinci tur seçimlerinde; Hüseyin Özdemir 19 oy, Hasan Bolat 16 oy ve bir oy boş olarak kullanıldı. Seçim sonuçları neticesinde; Ova Fark Özel Eğitim Merkezini temsilen Hüseyin Özdemir Engelli Meclisi Başkanı seçildi.

Başkanlık seçimlerinden sonra yürütme kurulu seçimlerine geçilirken, yürütme kuruluna aday olan isimler; Ebrar Atak, Gökhan Zaman, Nazmiye Bıyıkoğlu, Hasan Bolat, Ömer Yazıcı, Mürvet Uzman, Didem Eliaçık, Meryem Ersoy, Ergül Dağcı, Ender Aldemir, İbrahim Şahin, Cemal Zengin, Ayşe Altın ve Fatma Ulugöl oldu.

14 adayın yarıştığı seçimlerde, sekiz kişi yürütme kuruluna seçildi. Yürütme Kuruluna seçilen isimler;
Ebrar Atak (Gerçek Dünya Rehabilitasyon Merkezi) 25 oy
Gökhan Zaman (Rehberlik ve Araştırma Merkezi) 23 oy
Hasan Bolat (Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği) 18 oy
Nazmiye Bıyıkoğlu (4 Mevsim Yaşam Koçluğu Spor Kulübü Derneği) 18 oy
Ömer Yazıcı (Yalova Özel Yıldızlar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği) 16 oy
Mürvet Uzman (Yalova Yeni Yaşam Spor Kulübü Derneği) 15 oy
Didem Eliaçık (Uluslararası Down Sendromu Federasyonu Yalova İl Temsilciliği) 15 oy
Meryem Ersoy (Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu) 13 oy
 
Seçimler sonrasında Yalova Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi, Engelli Meclisi Kolaylaştırıcısı Volkan Yılmaz; “ Yeni seçilen başkanımızı ve yönetim kurulunu tebrik ediyorum. Her kesimden arkadaşımızın yönetimde olması ve ortak paydada buluşulması güzel oldu. İnancım o ki; Engelli Meclisi en iyi şekilde çalışacak ve bizler de elimizden gelen her yardımı sunacağız. Görevimiz şimdi başlıyor. Yalova Engelli Meclisi, temsiliyet noktasında örnek teşkil edecek.” dedi. Seçimler hatıra fotoğrafları çektirilerek son buldu.
 

Yukarı

Sayfayı Paylaş