Anasayfa > SİYASET > Haber Detay
İYİ PARTİ KONGREYE GİDİYOR
SİYASET - 17 Ekim 2022

İYİ PARTİ KONGREYE GİDİYOR

İl ve İlçe kongre kararları alınmış olup hazırlıklar yapılmaktadır.

İYİ Parti Yalova İl Başkanı Ersin Akyüz, yaptığı açıklamada partisinin kongre sürecini değerlendirerek " Genel merkezimizin GİK toplantısında alınan karar doğrultusunda İl ve İlçe kongre kararları alınmış olup, bu konuda tüm hazırlıklar yapılmaktadır.
 
Kurulduğu günden beri İYİ Parti siyasette her zaman cesaretiyle milletimizin umudu ve ümidi olmuştur." dedi.
 
Akyüz, son günlerde İYİ partiden istifa ederek ayrılanlara da seslenerek "İYİ Partinin yükselişi ile birlikte, bu hesaplarla var olan art niyetle, menfaat elde etmek için, makam, mevki pazarlıkları yapan insanlar, fırsat kollarken istekleri ve hesapları tutmayınca, işlerine gelmeyince partimizi terk ediyorlar veya tam tersi sürece dâhil olma gayretine giriyorlar.
 
İhale peşinde koşmaya, avanta elde etmeye alışmış, bencil ve kendi çıkarları için hesap yapan bir takım sözde partilerle de yollarımızı ayırdık ve partimizden uzaklaştırdık. Vatanı arsa gören, parsel parsel satanlarla, milliyetçiliği ayaklar altına alan zihniyete sahip olanların bizim partimizde işi yok" dedi.
 
Akyüz açıklamasında "Milletimizin içeresine düşürülmek istenen bu karamsar tabloya rağmen Genel Başkanımız Meral Akşener şehir şehir, esnaf esnaf, kapı kapı dolaşarak milletimizi dinlemekte moral ve destek olmaktadır. Esnafımız ve vatandaşlarımızın güncel sorunlarını gündeme getirerek sorunların çözümüne katkı sunmaktadır. Her daim vatandaşımızın dertlerine çözüm bulmaya, ihtiyaçlarına çare olmak üzere projelerimizle vatandaşımızın karşısına çıkıyoruz.
 
Bugüne kadar sokakta, meydanda siyasete hareket getiren, etkisi olan teşkilatlar olarak anketlerde de her geçen gün yükselen partiyiz. Vatandaşın gözü kulağı İYİ Partide bunu biliyor ve fark ediyoruz.
 
Kurulduğu zamanda her türlü baskıya, tehditte rağmen, barajı bile geçemezler diye önümüze engeller koymaya çalışırken, ilk girdiğimiz seçimde 40 milletvekili elde ettik. O gün bugün siyasete hem değer kattık ve fark yarattık. Yaptığımız hizmet ve tekliflerle iktidarın kendine çeki düzen vermesini sağladık. Milletimize faydalı işlere imza attık." diyerek şöyle konuştu.
 
"Yerel Belediyelerde yaptığımız ittifak neticesi başta büyükşehirler olmak üzere birçok belediye el değiştirdi. Vatandaşlarımız daha iyi hizmet almaya başladı.
 
Belediyeleri 20-30 yıldan beri elinde tutan İktidar büyük bir hüsrana uğradı.
Cumhur ittifakı Belediyelerdeki arpalıklarını ve nemalarını kaybetti. Kaybetmeye de devam ediyor.
 
Bizler siyasette hizmeti öncelik haline getirmiş bir partiyiz. Yolsuzluğa, yoksulluğa ve yasaklara karşı, Demokrasiyi benimsemiş, Özgürlüklerden yana, yolsuzluklara ve haksızlıklara karşı mücadele eden cesur insanların oluşturduğu kadrolar ve teşkilatlarız. İlk günkü heyecan ve cesaretle kararlı bir şekilde yolumuza devam ediyoruz.
 
Millet ittifakı olarak bizler seçim iş birliği yaptık diğer 6 parti ile uzlaşı kültürü ve ortak değerler etrafında Milletimize destek olmaya hizmet etmeye çalışıyoruz. İşbirliğimiz Milletin gözü önünde ve şeffaf bir şekilde devam ediyor. "

Yukarı

Sayfayı Paylaş