Anasayfa > SİYASET > Haber Detay
GÜLTEKİN UYSAL YALOVA’DA KONUŞTU
SİYASET - 01 Ekim 2022

GÜLTEKİN UYSAL YALOVA’DA KONUŞTU

Demokrat Parti Yalova teşkilatı yeni yerine taşındı.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Partisini il binasının açılışına ve Taşköprü Belde Belediyesinin bir takıl açılışları için Yalova’ya geldi.
 
Çiftlikköy ilçesi Taşköprü Beldesindeki programa katılan Uysal daha sonra yeni yerine taşınan il binasının açılışı için şehir merkezine geldi.
 
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal Yalova il binasının açılışını gerçekleştirdi.
Açılışa DP Ordu milletvekili Cemal Enginyurt, Genel Başkan Yardımcısı Barbaros Hayrettin Binicioğlu, İl başkanı Zehra Görener, Millet İttifakının Yalova il başkanları ile birlikte çok sayıda Partili katıldı.

Parti açılışı sonrası Uysal ve Enginyurt konuşma yaptı.
 
Gültekin Uysal, burada gazetecilere açıklamalarda bulundu. Uysal, “Önümüzde belki de Türk demokrasisinin en zor seçimi diyebileceğimiz bir sınavla karşı karşıyayız. Türkiye pek çok darbe, ara dönemler yaşamış ama her geçen gün rengi koyulaşan ve bir keyfi rejimle, adeta rehin alınma kastıyla, Türkiye Cumhuriyeti’ne devri sabık muamelesi uygulanmış ve milletin iradesi felç edilmiştir. Türkiye’de çarpık bir düzenle maalesef bir kamu kaynaklarıyla ahbap çavuş düzeni kronik kapitalizm diyebileceğimiz bir dağıtım mekanizmasıyla kravatlı bir soygunla muhattabız” dedi. 
Pazar günü yapılacak 6’lı masa toplantısına da değinen Genel Başkan Uysal, “İktidarın bütün varlığını, nasıl olsa muhalefet çok parçalı, hiçbir şekilde bir araya gelemez varsayımını yerle bir etmiş irade ile büyüyerek bugünlere geldik. Ve umudu büyütmek bizim en hepimizin en temel vazifesidir. Milletimizin umutlarının çalındığı noktada varlığı millete umut olmuş insanlar olarak bu umudu yerelden genele genelden yerele daha da büyümesi için önümüzdeki zamanı iyi değerlendirmek mecburiyetindeyiz” diye konuştu. #yalova

Yukarı

Sayfayı Paylaş