Anasayfa > SİYASET > Haber Detay
MİLLİ GÖRÜŞ İLE YÖNETİLMEZSEK AÇ KALIRIZ
SİYASET - 26 Eylül 2022

MİLLİ GÖRÜŞ İLE YÖNETİLMEZSEK AÇ KALIRIZ

Kongrede Mevcut İl başkanı Mustafa Berber yeniden il Başkanlığına seçildi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın katılımıyla Yalova YRP 2. Olağan Kongresi Yalova Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleşti. Kongrede Mevcut İl başkanı Mustafa Berber yeniden il Başkanlığına seçildi.

Burada konuşma yapan Erbakan, partilerine olan ilginin her geçen gün arttığını belirterek, "Geçen hafta Niğde'de ve Osmaniye'de salona sığmayan kalabalıklar. Bugün az evvel Kütahya'da salona sığmayan kalabalıklar. Bugün yine burada, Yalova'da salona sığmayan kalabalıklar ve hepsinden önemlisi bu coşku, bu heyecan inşallah Milli Görüşü ikinci 40 yılda iktidara taşıyacaktır. İnşallah Erbakan hocanın birinci 40 yılda gösterdiği hedeflere birere birer kavuşmamız inşallah nasip olacaktır" dedi.

Kongrede partililere seslenen Fatih Erbakan, “Geçen hafta Niğde’de ve Osmaniye’de salona sığmayan kalabalıklar. Bugün az evvel Kütahya’da salona sığmayan kalabalıklar. Bugün yine burada, Yalova’da salona sığmayan kalabalıklar ve hepsinden önemlisi bu coşku, bu heyecan inşallah Milli Görüşü ikinci 40 yılda iktidara taşıyacaktır. İnşallah Erbakan hocanın birinci 40 yılda gösterdiği hedeflere birere birer kavuşmamız inşallah nasip olacaktır” ifadelerini kullandı.

‘Erbakan hocamızı taklitçi zihniyetler Türkiye’yi yönetiyor’..

Türkiye’nin 25 senedir Milli Görüş zihniyetiyle yönetilmediğini belirten Genel Başkan Erbakan, “Erbakan hocamızı taklitçi zihniyetler Türkiye’yi yönetiyor. Türkiye’yi gezip dolaşıyoruz. Aç kalmak, işsiz kalmak, borca esir olmak. Atasözü gibi Erbakan hocamız bunları ortaya koymuş. Açlık sınırı Türkiye’de 7 bin 4 lira olmuş. Asgari ücret 5 bin 500 lira. Emekli maaşı onunda altında. Türkiye’deki milyonlarca asgari ücretli ve emekli açlık sınırının altında demek. Halkın yüzde 45’i matematiksel olarak açlık sınırının altında. Yoksulluk sınırı 22 bin lira. 4 kişilik bir ailenin 22 bin liranın altında geliri varsa, o aile yoksul oluyor. Türkiye’nin yüzde 90’a yakını yoksul. Milletvekilleri bile yoksul sınıfı noktasına geldi.

Bu enflasyon ve hayat pahalılığıyla. Bunu doğrulayan bir gerçek de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 2021 yılında 11 milyon 362 bin vatandaşa gıda yardımında bulundu. ‘5 milyon 7 bin haneye sosyal yardım yaptık’ diyor. Enerji Bakanlığı, ‘4 milyon haneye doğalgaz- kömür desteğinde bulunduk’ diyor. 5 milyon 7 bin hane temel gıda ihtiyacını karşılayamıyor. 15- 20 milyon insan elektrik faturasını ödeyemiyor.

Erbakan hocamızın sözüne geldik: Milli Görüş ile yönetilmezsek aç kalırız. Vatandaşın bankalara borcu var. AK Parti iktidara geldiğinde 6. 6 milyar liraymış. Bugün geldiğinde ne kadar oldu? 1. 2 trilyon lira. Hepimizin bankalara olan borcu. 20 senede 180 misli artmış” şeklinde konuştu.

Yukarı

Sayfayı Paylaş