Anasayfa > SİYASET > Haber Detay
İYİ PARTİDEN CHP'Lİ VEKİLE HDP TEPKİSİ
SİYASET - 10 Eylül 2022

İYİ PARTİDEN CHP'Lİ VEKİLE HDP TEPKİSİ

“Biz siyaset yapacağız diye farklı ilişkilere girecek bir parti değiliz”

İyi Parti Yalova il Başkan Ersin Akyüz, Chp İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin 'in terör örgütü PKK ile iltisaklı olduğu belirtilen "Seçimlerde Millet İttifakına destek verirse, HDP' ye Bakanlık verilebilir " açılmasına tepki göstererek 6.masanin Yalova temsilcisi olarak “HDP varsa biz zaten yokuz diyoruz. Böyle bir şey söz konusu değil. Bu kesin ve kesin net.
 
HDP’nin olduğu yerde partimiz bulunmaz. Bu söylem parti içi teşkilatlarda da var. Biz yapı olarak milliyetçi yapıya sahibiz. Zaten mantıken de bir araya gelmemiz mümkün değil. Gidip de farklı söylemlerle anılan, ismi terör örgütleriyle geçen bir partiyle bulunmamız mümkün değil.
Biz siyaset yapacağız diye farklı ilişkilere girecek bir parti değiliz” dedi.
 
KILIÇDAROĞLU İSTENMİYOR MU?
Akyüz 2023 yılında gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kimlerin aday olacağı konusunda açıklama da yaparak tek adaylarının Kemal Kılıçdaroğlu olmadığını belirtti.
İl başkanı Akyüz "geçen gün İl başkanları toplantısı için Ankara'ya gittim. Genel merkezde Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı olarak Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş 'ın adı geçiyor. İkisinden birisi olabilir " dedi.
 
YAKUP KOÇAL KONUSU DEDİKODU
Eski Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal’ın İYİ Parti’ye geçmesi yönündeki söylentileri de net bir şekilde cevaplayan Akyüz," Bizim kapımız adresimiz belli. Bahsedilen kişilerden il binasına, teşkilata böyle bir talep gelmedi.
 
Farklı söylemlerle durumun Ankara ayağı ile yürütüldüğü söylendi ama Ankara ayağında da böyle bir şey olmadığını, dedikodudan ibaret olduğunu net olarak ifade edebilirim” diye konuştu.

 

Yukarı

Sayfayı Paylaş