Anasayfa > SİYASET > Haber Detay
KILIÇDAROĞLU YALOVA’YA GELDİ
SİYASET - 18 Ağustos 2022

KILIÇDAROĞLU YALOVA’YA GELDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yalova’da bir dizi programa katıldı.

DEPREM ANITINA GİTTİ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 17 Ağustos 1999 depreminin 23. yılında partisinin grup toplantısını Milletvekilleri ve belediye başkanlarının katılımlarıyla Yalova'da gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu, Yalova'da ilk ziyaretini deprem anıtına yaptı. Kılıçdaroğlu, anıttaki semboller hakkında CHP Yalova İl başkanı Mehmet Gürel ve görevden uzaklaştırılan Yalova Belediye başkanı Vefa Salman'da bilgi aldı. Burada, CHP lideri hayatını kaybeden ve 23 yıl boyunca unutulmayan yurttaşlar için anıta karanfiller bıraktı.

ÇİÇEKÇİLER İLE GÖRÜŞTÜ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, buradan GARDEN A.Ş yöneticileri ve Ziraat Odaları Başkanları ile çiçek üreticilerin katılımıyla gerçekleşen, tarım sektörü temsilcileriyle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada "Türkiye'nin her tarafını gezen biri olarak ifade edeyim. Olağanüstü zenginliğimiz var ama bu zenginliğin ne anlama geldiğini bu zenginlikten nasıl yararlanmamız gerektiğini siyaset kurumu öğrenmiş değil. Ankara'da odalarda oturarak bu sorunlar çözülemez. Tam tersine sorunları bilen sorunları yaşayanlarla konuşan alanları gezen bir yapıya ihtiyacımız var. Pek çok değişikliğe ihtiyacımız var. Türkiye’nin çözülmeyecek hiçbir sorunu yoktur. Akılla, mantıkla, bilgiyle, birikimle neden çözülmesin. Bu kısır anlayıştan bu siyaset kurumunu çekip çıkarmak lazım. Bunu da yapacağız inşallah. Sakın ola ki moralinizi bozmayın. Her şey düzelecektir. İnşallah bütün sorunları beraber aşacağız" dedi.

GRUP TOPLANTISINDA KONUŞTU
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milletvekilleriyle birlikte  daha sonra RDKM'de gerçekleşen CHP Grup toplantısına katıldı. Burada Vefa Salman Kılıçdaroğlu'nu " Atatürk'ün kenti Yalova'ya Hoşgeldiniz 14. Cumhurbaşkanım Sayın Kılıçdaroğlu" diyerek kürsüye davet etti.  
Kılıçdaroğlu konuşmasında, "Mustafa Kemal Atatürk’ün şehrindeyim. Sakın ola ki hiç kimse umutsuz olmasın. Bir ahdim var bu ülkede hiçbir çocuk yatağa aç girmesin, bir ahdim var hiç kimse inancı dolayısıyla ötekileştirilmesin. Şu anda Türkiye’yi yönetenler ülkenin sorunlarını bilmiyorlar, sorunlara kilitlenmiyorlar. Saraylarda yaşıyorlar. Saraylarda yaşayıp halktan kopuk olan insanlar halkın sorununu bilemezler, halkın sorununu çözemez. Sarayda yaşayanların politikası şu, altta kalanın canı çıksın. Erdoğan’ın ve arkadaşlarının izlediği ekonomik politikanın temel felsefesi bu. Bunu yapmayacağız. Hiç kimse bu topraklarda altta kalmayacak. Herkes düşüncesini özgürce ifade edecek." dedi.

STK VE MUHTARLAR İLE GÖRÜŞTÜ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, STK temsilcileri ve Muhtarlarla birlikte düzenlediği toplantının ardından, Yalova Balkan Göçmenleri Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti. Balkan Evi'nde dernek üyeleriyle bir araya gelen Kılıçdaroğlu, GOP Mahallesinde bulunan Kırım Anıtı'na gül bıraktı.

23 MİLYON LİRA NEREDE' YAZILI BİR PANKART AÇILDI
Daha sonra Yalova Cumhuriyet caddesinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirmek üzere meydana geldi.. Burada esnaf ve Yalovalılara seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, toplanan kalabalığa hitap ettiği sırada, Yalova Belediyesi Kentsel Dönüşüm Ofisi'nin bulunduğu Uğur Mumcu Kültür Merkezinin bulunduğu binanın penceresinden 'Bay Kemal, Yalova Belediyesi'nden çalınan 23 milyon lira nerede' yazılı bir pankart açıldı.

Açılan pankartın, görevinden alınan  Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'ın devam eden zimmet davasıyla ilgili olan pankartı açanları  kalabalık protesto etti. Pankartı fark ettikten sonra da konuşmasına devam eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu" Bay Kemal, her kuruşun hesabını verir. Hiç kimse unutmasın, geliyor gelmekte olan. Bu ülkede adalet, demokrasi istiyor musunuz O zaman bize katılacaksınız. Bu ülkede hükümetin topladığı vergilerin hesabının millete verilmesini istiyor musunuz Bize katılacaksınız. Bu ülkede hak, hukuk, adalet istiyor musunuz Bize katılacaksınız. Beraber yürüyeceğiz.

Demokrasinin, özgürlüğün, hakkın, hukukun, adaletin ayak sesleri geliyor. Birileri korkuyor. Birileri panik içinde. Hiç ama hiç sizi onlar üzmesin. Allah'ın izniyle, hep birlikte, hep beraber mücadele edeceğiz. Haramilerin saltanatını yıkacağız. Bu ülkeye haramiler değil, demokratlar lazım. Bu ülkeyi soyanlar değil, alın terini katık olarak koyan siyasetçiler lazım" dedi.

Kılıçdaroğlu ve parti yöneticileri daha sonra Yalova’dan ayrıldı.

Yukarı

Sayfayı Paylaş