Anasayfa > SİYASET > Haber Detay
OMUZ OMUZA 2023 HEDEFLERİNE İLERLİYORUZ
SİYASET - 04 Temmuz 2022

OMUZ OMUZA 2023 HEDEFLERİNE İLERLİYORUZ

'Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma' Altınova’da düzenlendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Merkezi tarafından organize edilen 'Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma' temalı program, Altınova’da düzenlendi.
 
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Merkezi tarafından organize edilen ‘Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma’ temalı program, MHP Altınova İlçe Başkanı Serkan Dikyar’ın ev sahipliğinde Altınova Belediyesi Konferans ve Düğün Salonunda gerçekleştirildi.
 
“Omu omuza”
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programa, MHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Pelin Yılık, MHP MYK Üyeleri Fatih Çetinkaya, Yavuz Tellioğlu ve Güllü Yener, MHP Yalova İl Başkanı Namık Öz, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, KK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer, partililer ve davetliler katıldı.
Toplantıda konuşan MHP Altınova İlçe Başkanı Serkan Dikyar, “Cumhur İttifakı ortağımız AK Parti ile hep birlikte omuz omuza 2023 hedeflerine doğru adım adım ilerliyoruz” dedi.
 
“Birlik ve beraberlik içerisinde”
Cumhur İttifakı olarak önlerinde seçim maratonu olduğunu belirten Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, "Bu maratonu da inanıyorum ki bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlik ve beraberlik içerisinde inanılmaz enerjiyle, büyük bir gayretle demokrasinin, adaletin ve tüm milletin sesini yansıtacak güçlü bir sonuçla Türkiye'ye haykıracak” ifadelerini kullandı.
 
“Adayımız, Erdoğan”
MHP Yalova İl Başkanı Namık Öz, Yalova’da MHP'nin yaptığı çalışmaları değerlendirdi. Öz, “2023 seçimleri için MHP'lilerin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan'a, milletvekilliğinde ise MHP'nin adaylarına oy verecek. Bu ve benzeri programla bizler sizlere sizlerde bulunduğunuz her ortamda halka anlatacak ve harekete katkı sağlayacaksınız” diye konuştu.
 
“Kararlılıkla devam ettireceğiz”
MHP MYK Üyesi Fatih Çetinkaya; Türkiye’nin dışardaki düşmanlarla mücadele ettiği kadar bunların ülke içinde ki uzantılarıyla da yoğun mücadele içinde olduğunu belirterek, “Ülkesine, vatanına, milletine mermi atanlarla can ciğer kuzu sarması olanlar, zillet içindedir. Bir yuvarlak masa etrafında toplananlar bizim nazarımızda güvenilmez, kumandası başkasının elinde olan kişilerdir. Biz Cumhur İttifakı’nı kararlılıkla devam ettireceğiz. Çünkü Cumhur İttifakı Türkiye’dir” dedi.
 
“Hiçbir zaman parçalayamayacaklar”
MHP MYK Üyesi Yavuz Tellioğlu ise Türkiye buhran denizinden çıkmış, Turana doğru sayın genel başkan ve Cumhurbaşkanımızın sayesinde bu salonu şereflendiren sizlerin sayesinde emin adımlarla ilerlemektedir. Tarih boyunca bu coğrafya hiç düşmansız kalmadı, belki kalmayacak ama Türkiye Cumhuriyeti’ni hiçbir zaman parçalayamayacaklar” diye konuştu.
 
“Neyin pazarlığını yapıyorsunuz?”
Daha sonra söz alan MYK Üyesi Güllü Yener, “Atatürk'ün partisi olmakla övünen CHP ve onun genel başkanı Türkiye'yi gidiyor yabancı büyükelçilere şikayet ediyor. İstanbul’da seçilen belediye başkanları sanki üzerine vazifeymiş gibi İngiltere Büyükelçisi ile Amerika Büyükelçisi ile görüşüyor. Ne konuşuyorsunuz, neyin pazarlığını yapıyorsunuz? Hangi hesap içerisindesiniz. Bu partinin Atatürk’ün partisiyle bir ilgisi kalmamıştır. Maalesef en milliyetçi geçinen milletvekilleri bile mecliste HDP milletvekillerine yol gösteriyor” ifadelerini kullandı.
 
Siyaset anlayışımız vatan, millet, devlet”
MHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Pelin Yılık; Altınova’da yaptığı konuşmada Cumhur İttifakı’nın ülkemizin geleceğine, gelecek nesillere iyi bir gelecek hazırlamak için çalıştığını söyleyerek, “Bizler kaynağını Türk Milletinin kendisinden alan, milletinin derdiyle dertlenen sevinci ile mutlu olan ülkesi ve milletinin huzur ve mutluluğunu her şeyin önünde tutan bir milletiz. Siyaset anlayışımız vatan, millet, devlet menfaatlerinin her türlü menfaatin üzerine tutulması gerektiği yönündedir ve ilelebet böyle olacaktır.
 
Adalet ve Kalkınma Parti ile kurduğumuz Cumhur İttifakı devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünü korumayı esas alan, Atatürk'ün gösterdiği çağdaş medeniyetler üzerine çıkmayı kendisine hedef edinen milletimizin refahını huzurunu arttırmak için her türlü çalışmayı yapan gelecek nesillere güzel bir gelecek hazırlamak için kafa yoran bir ittifaktır” diye konuştu.

Yukarı

Sayfayı Paylaş