Anasayfa > GENEL > Haber Detay
ALTINOVA’DAN BULGARİSTANA OYUNCAK GİTTİ
GENEL - 26 Haziran 2022

ALTINOVA’DAN BULGARİSTANA OYUNCAK GİTTİ

Bulgaristan’daki kardeş Belediyede yaşayan çocukları sevindirildi.

Başkan Oral, Bulgaristan’daki kardeş Belediyede yaşayan çocukları sevindirildi…
Sinan Köylü çocuklara oyuncak sürprizi
 
Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Bal-Türk Karamürsel Şubesi aracılığıyla Bulgaristan’daki kardeş şehir Rusçuk’a bağlı Sinan Köyü’nde yaşayan çocuklara oyuncak gönderdi.
 
Altınova Belediye Başkanı Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu üyesi Dr. Metin Oral, Bal-Türk Karamürsel Şubesi aracılığıyla Bulgaristan’daki kardeş şehir Rusçuk’a bağlı Sinan Köyü’nde yaşayan çocuklara oyuncak gönderdi.
 
Ramazan’da iftar verilmişti
Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Bulgaristan’daki kardeş şehir Rusçuk’a bağlı Sinan Köyü’nde yaşayan çocuklara oyuncak gönderdi. Çocukların oldukça mutlu olduğu köyde Altınova Belediyesi, Ramazan Ayında bir iftar programı da düzenlemişti.
 
Oral, çocuklara oyuncak gönderdi
Bulgaristan’dan göç etmek zorunda kalıp, ülkemize gelen ve Altınova ile Tokmak Köyün kurucuları arasında yer alan Sinan Köylüler, Türkiye’deki akrabalarıyla buluştu.
Bulgaristan’ın Rusçuk Şehrine bağlı Sinan Köyünden 1930’lı yıllarda Karamürsel ve Altınova’ya göçen ailelerin torunlarını, Ata Topraklarında akrabalarıyla buluştu. İlk olarak Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral tarafından Sinan Köyde verilen iftarda bir araya gelen akrabalar, daha sonra ikinci kez özlem giderme fırsatı buldu. Ülkemizden Bulgaristan’a giden heyet Başkan Oral’ın çocuklar iin gönderdiği oyuncakları da sahiplerine ulaştırdı.
 
Duygusal anlar
Altınova Belediyesi’nin Bulgaristan’daki kardeş belediyesi olan TDBB üyesi Dve Mogili Belediye Başkanı Boyko Borisov tarafından karşılanan Türk Heyeti, hasret gidererek çeşitli temaslarda bulundu. Dve Mogili Belediye Başkanı Boyko Borisov ile Altınova Belediye Başkanı Dr Metin Oral’ın gönderdiği oyuncakları dağıtan Bal-Türk Karamürsel Şube yöneticileri oldukça duygusal anlar yaşadılar.

Yukarı

Sayfayı Paylaş