Anasayfa > GENEL > Haber Detay
TUFAG ÖZEL 35.GECEYİ YAPTI
GENEL - 25 Haziran 2022

TUFAG ÖZEL 35.GECEYİ YAPTI

TUFAG tarafından 35. kez düzenlenen Özel Gece Amfi Tiyatroda gerçekleşti.

Turizm Folklor Araştırma ve Geliştirme Derneği (TUFAG) tarafından 35. kez düzenlenen Özel Gece, dopdolu geçti. Minikler, gençler ve yetişkin grupların oyunlarıyla renklenen geceye, yüzlerce Yalovalı katıldı.

Barış Manço Açık Hava Tiyatrosu’nda düzenlenen geceye, Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şeref Tali, Kent Konseyi Başkanı Mustafa Kandemir, YESO Başkanı Necati Erbul ve binlerce Yalovalı katıldı.

TUFAG Başkanı Aydın Altıparmak, geceyle ilgili yaptığı konuşmada, “TUFAG yıllardan beri Türk folklorunu nesilden nesile aktaran ve bu kültürün yaşatılmasına hizmet eden bir dernek oldu. Bu anlamda ilk kurulduğu günden bugüne kadar sayısız insanın emeği var. Ben hepsine teşekkür ediyorum. Elbette düzenlediğimiz uluslararası festivalleri önemsiyoruz. Ama TUFAG Özel Gecesi bizim için çok ayrı bir yere sahip. Zira bu gecede kuruluş amacımız olan yavrularımız, gençlerimiz ve halk oyunlarımıza gönül veren yetişkinlerimiz sahne alıyorlar. Elbette bizler bu bayrağı günümüze kadar taşırken bizi yalnız bırakmayan her zaman yanımızda olan, destek veren yerel yöneticilerimiz de var. Onlara da huzurunuzda tüm TUFAG camiası adına teşekkür ediyorum” dedi.

TUFAG Yalova’yı tanıtıyor..

Gecede Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’a katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi. TUFAG’ın önemli çalışmalar yaptığını söyleyen Tutuk, “TUFAG bu önemli görevi yerine getirirken, düzenlediği Uluslararası festivalle ilimizin tanıtılması ve turizminin gelişmesi için de çok ciddi katkı sunuyor. Ben bu anlamda da TUFAG ve kuruluştan günümüze kadar emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Ayrıca Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Grup Yarışması’nda birinci olarak Türkiye Finali’ne katılmaya hak kazandığı için de TUFAG’ı bir kez daha tebrik ediyorum” diye konuştu. Konuşmaların ardından minikler, gençler ve yetişkin gruplar, farklı yörelere ait halk danslarını sergilediler.

Yukarı

Sayfayı Paylaş