Anasayfa > GENEL > Haber Detay
YALOVA ÜNİVERSİTESİNE TÜBİTAK DESTEĞİ
GENEL - 23 Haziran 2022

YALOVA ÜNİVERSİTESİNE TÜBİTAK DESTEĞİ

‘3501 Kariyer Geliştirme Programı’ TÜBİTAK desteği almaya hak kazandı.

Yalova Üniversitesi Kimya Mühendisliği Polimer Malzeme Mühendisliği öğretim üyesi Doç. Dr. Emre Tekay’ın yürütücülüğünü yaptığı ‘3501 Kariyer Geliştirme Programı’ projesi, TÜBİTAK desteği almaya hak kazandı.

Yalova Üniversitesinden yapılan açıklamada “4D Baskı Teknolojisi İçin Isı Ve Işık-Duyarlı Üçlü Şekil Hafızası Özelliğine Sahip Polimer Kompozit Filamentlerin Geliştirilmesi” başlıklı projede Doç. Dr. Emre Tekay ile birlikte, Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü öğretim üyemiz Doç. Dr. Mesut Yılmazoğlu araştırmacı olarak ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyemiz Doç. Dr. Sunay Türkdoğan danışman olarak görev alıyor.

Proje kapsamında, üç boyutlu yazıcılarda kullanılmak üzere 4D baskıya uygun ısı ve ışıkla tetiklenebilir üçlü şekil hafızası özelliği sergileyen akıllı polimer filament sistemlerin hazırlanması amaçlanıyor.  

Doç. Dr. Emre Tekay’ın yürütücülüğünü yapmakta olduğu “Şekil Hafızalı, Elektrik İletken, Kendini Onarabilen ve Isınabilir Çok Fonksiyonlu Polimerik Kompozit Tekstil Kaplamaların Geliştirilmesi” başlıklı diğer bir projesi, 1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı kapsamında hali hazırda destekleniyor” ifadelerine yer verildi.

Yukarı

Sayfayı Paylaş