Anasayfa > GENEL > Haber Detay
YALOVA ÜNİVERSİTESİ KÜNİB EĞİTİM FUARI’NA KATILDI
GENEL - 23 Haziran 2022

YALOVA ÜNİVERSİTESİ KÜNİB EĞİTİM FUARI’NA KATILDI

Rektör Bahçekapılı, Özbekistan’da düzenlenen Tanıtım Fuarı’na katıldı.

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Kafkasya Üniversiteler Birliği (KÜNİB) tarafından Özbekistan’da düzenlenen Üniversite Tanıtım Fuarı’na katıldı.

14 ülkeden 167 üniversitenin üyesi olduğu uluslararası bir akademik iş birliği kuruluşu olan KÜNİB tarafından, ülkemize yönelik yabancı uyruklu öğrenci akışını artırmak ve böylece YÖK’ün uluslararasılaşma vizyonuna katkı sunmak amacıyla düzenlenen KÜNİB 2022 Eğitim Fuarı’nda Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı ve Uluslararası Öğrenci Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Pelin Baran Üniversitemizi temsil etti.

Üniversite heyetimiz, Taşkent Cihan Diller Üniversiteti Rektörü Dr. Azizov Ulug'bek Botirovich, Özbekistan Âli Tahsil Keneşi Reisi, Özbekistan Yükseköğretim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Tashkent State Transport Üniversitesi Rektörü Abduraxmanov Odil Qalandarovich, Semerkant Medical State University Rektörü Prof. Dr. Jasur Alimjanovich Rızayev ve Semerkant Devlet Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Akhakov Akhmak Rustemovich ile ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirirken, adı geçen üniversitelerle Yalova Üniversitesi arasında anlaşma mutabakatları imzalandı.

TC Özbekistan Elçiliği Müsteşarı Alican Aksoy, TC Eğitim Ataşesi gibi seçkin katılımcıların da yer aldığı fuarda Türkiye’de üniversite okumak isteyen Özbekistanlı öğrenciler üniversitemize yoğun ilgi gösterdi. Program, günün anısına çekilen toplu hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Yukarı

Sayfayı Paylaş