Anasayfa > GENEL > Haber Detay
ŞEHİT MUHAMMED İSLAM ALTUĞ KÜTÜPHANESİ AÇILDI
GENEL - 22 Haziran 2022

ŞEHİT MUHAMMED İSLAM ALTUĞ KÜTÜPHANESİ AÇILDI

Yalova’da okullara şehit kütüphaneleri kuruluyor.

Zübeyde Hanım Ortaokulunda Şehit Kütüphaneleri Yalova İl Koordinatörlüğünde Yalova İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan Şehit Muhammed İslam Altuğ Kütüphanesi açıldı.

Açılışa Yalova Valisi Muammer Erol, Şehidin Babası Hakan Altuğ ve Annesi,  Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, Yalova Protokolü, STK Temsilcileri, Kütüphaneye katkı sağlayan kurum ve kişiler katıldı.

Şehit Kütüphaneleri Yalova İl Koordinatörü Erdoğan Yıldız yaptığı konuşmada;
‘’Bugün bu eğitim yuvamızın çatısı altında, bizler için kutsal olan şehitlik mertebesine ulaşmış bir kardeşimizi, anmak ve yine eğitim, ilim, irfan adına en önemli katkıyı sağlayan aynı zamanda şehidimizin ismini taşıyacak olan kütüphanemizin açılışı için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Yalova’da şahsımın koordinatörlüğünü yaptığı dördüncü kütüphanenin açılışında olmak benim için ayrı bir önem ve anlam ifade ediyor.

Şehit Kütüphaneleri olarak Ülke çapında Şehitlerimizin adını taşıyan 267 kütüphane çalışması yapıldı, Yalova’da 4. Kütüphaneyi açacağız İnşallah" dedi.

İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel; ‘’ Böylesine değerli ve önemli bir projede yer almak bizim için onur verici. Katılım sağlayan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’ dedi
Yalova Valisi Muammer Erol tarafından şehidin babası ve annesine çiçek takdim edilirken,  katkılarından dolayı Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ümit Yılmaz, Genel Sekreter Yardımcısı Selahattin Aras, Destek Hizmetleri Müdürü Serkan Dadaoğlu, Enformasyon Personeli Yüşra Tatar ve Şehit Kütüphaneleri Yalova İl Koordinatörü Erdoğan Yıldız’a plaket verildi.

İl Genel Meclisi Başkanı Tarafından Okul Müdürü Tahir Şahin, Müdür Yardımcısı Metin Gültekin, Müdür Yardımcısı Kemal Doğan, Türkçe Öğretmeni Sefa Sülün, Okul Aile Birliği Başkanı Dilek Karaca ve Başkan Yardımcısı Elif Çınar teşekkür belgeleri verildi
Tören sonrası Şehidin Ailesi ve Protokol tarafından kütüphanenin açılışı yapıldı.


 

Yukarı

Sayfayı Paylaş