Anasayfa > GÜNDEM > Haber Detay
2 DEFA TACİZ ETTİ SERBEST KALDI
GÜNDEM - 21 Haziran 2022

2 DEFA TACİZ ETTİ SERBEST KALDI

2 erkek çocuğu ile 1 genç kızı 2 kez taciz eden şahıs serbest bırakıldı.

Yalova Armutlu Belediyesinin spor tesislerinde işçi olarak çalışan, çalıştığı belediyenin spor tesislerine gelen 2 erkek çocuğu ile 1 genç kıza telefonla cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen ve 2 kez tutuklanan Yakup A., (32), ilk duruşmada bir kez daha tahliye edildi.

4 AY SONRA TEKRAR TUTUKLANDI
Cezaevinde 2 ay tutuklu kaldıktan sonra ekim ayında tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilen Yakup A.,, Armutlu Belediyesi Spor Tesisleri'ndeki işine geri döndü.

Yakup A.,, bu kez 8 Şubat'ta tesise spor yapmaya gelen Ş.M.A. (17) isimli erkek çocuğuna telefonla cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı. Telefon dökümlerinde yapılan incelemede Yakup A.,'nın, Ş.M.A.'ya attığı telefon mesajlarından ve ses çözümlemelerinden 'cinsel taciz' suçunun yanı sıra çocuğu fuhşa teşvik ettiği ve şantaj yaptığı da belirlendi.

Yakup A., işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza mahkemesince 'çocuğu fuhşa teşvik etme', 'çocuğa karşı cinsel taciz' ve 'şantaj' suçlarından tutuklanarak bir kez daha Bursa Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

2. TACİZDEN SONRA İŞTEN ATILDI
Yakup Akkaya'nın, mesaj yoluyla başka kişilere de benzer tacizde bulunup, bulunmadığının belirlenmesi için el koyulan cep telefonunda inceleme başlatıldı.
Olayın ardından Akkaya'nın çalıştığı, Armutlu Belediyesi'nin şirketi Arjemek'ten yapılan açıklamada, kesinleşmiş suçu olmadığı için işe geri alındığı ancak 2'nci kez tutuklandıktan sonra çıkışının verildiği kaydedildi.

YENİDEN TAHLİYE EDİLDİ
'Çocuğu fuhşa teşvik etme', 'çocuğa karşı cinsel taciz' ve 'şantaj' suçlarından tutuklu yargılanan Yakup Akkaya, Gemlik 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, "Art niyetim yoktu" dedi.

Cumhuriyet savcısı, 3 ayrı dosyanın da birleştirilmesini talep ederken, mahkeme heyeti, Yakup A.,'nın tahliyesine karar verip, talebi görüşmek üzere duruşmayı erteledi. #yalova #taciz

Yukarı

Sayfayı Paylaş