Anasayfa > GENEL > Haber Detay
MİGROS YALOVA’YA GİDEN ŞİŞEDEN KAZANACAK
GENEL - 21 Haziran 2022

MİGROS YALOVA’YA GİDEN ŞİŞEDEN KAZANACAK

Migros Yalova 5m mağazasında kazandıran depozito makinesi konuldu.

EKOMAT MAKİNALARI MİGROS’TA
 
Çevreye olan sorumluluk bilinciyle sürdürülebilirliği tüm iş yapış süreçlerinde odağına alan Migros, GCA, Park Cam ve Bircam Vakfı tarafından yürütülen EKOMAT Projesi’nin depozito makinesini Yalova 5M mağazasında tüketicilerle buluşturdu. Makineye metal, cam ve plastik içecek ambalajlarını atanlar, hem atıkların geri dönüşümüne katkıda bulunuyor, hem de her parça için kazandıkları puanlarla alışveriş çeki kazanıyor.
 
Çevreye karşı duyarlı çalışmalarına her geçen gün bir yenisini ekleyen Migros, Yalova’daki müşterilerini geri dönüşüm için birlikte hareket etmeye çağırıyor.
 
Türkiye Çevre Ajansı’nın desteği ile GCA, Park Cam ve Bircam Vakfı’nın hayata geçirdiği EKOMAT depozito iade makinesi, Migros’un Yalova 5M mağazasında da tüketicilerle buluşuyor.
 
Biriken puanlar alışveriş çekine çevriliyor

EKOMAT Depozito İade Makinesi’ne atılan 0-3 litre arasındaki her cam için 25 kuruş, metal içecek kutuları için 15 kuruş plastik içecek ambalajı için de 10 kuruş değerinde puan kazanılıyor. Biriken puanlar Migros’ta kullanmak üzere alışveriş çeklerine çevrilebiliyor.
 
Geri dönüşüm projesine dahil olmak için Apple ya da Google Play Store’dan EKOMAT uygulaması indirilerek cep telefonu numarası ile üye olunması gerekiyor. Tüketiciler uygulama sayesinde bulunduğu konuma en yakın depozito makinesini görebiliyor.

Yukarı

Sayfayı Paylaş