Anasayfa > GENEL > Haber Detay
SAKLI BAHÇE AÇILDI
GENEL - 17 Haziran 2022

SAKLI BAHÇE AÇILDI

Çiftlikköy Belediyesi’nin uhdesindeki Sosyal Tesisler açıldı.

Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, Çiftlikköy belediye ve İl Genel Meclis Üyeleri ile çok sayıda protokol üyesinin katıldığı sosyal tesisin açılışı dualar eşliğinde gerçekleştirildi.

‘HER KÖŞESİNDE AYRI BİR GÜZELLİK’..

Siteler Mahallesi’nde, Şair Kadriye Temurbulatova Caddesi yanında bulunan sosyal tesiste vatandaşlar ile bir araya gelen Başkan Silpagar, “Çiftlikköy’e ve Çiftlikköylü hemşerilerimize en yakışanı yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Çiftlikköy’e kazandırdığımız Saklı Bahçe Sosyal Tesislerimizin her köşesinde ayrı bir güzellik sunduk” dedi.

BİRÇOK ETKİNLİĞE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Başkan Silpagar, “Hemşerilerimiz düğün, nişan, kına gibi etkinliklerini burada yapabilecekleri gibi, kafe olarak da hizmet verecek tesisimizde kahvaltı hizmeti de bulunuyor. Çiftlikköyümüz için hayırlı olmasını diliyorum, inşallah Çiftlikköyümüze yakışır güzellikte, hemşerilerimizin gönül rahatlığıyla faydalanabileceği bir tesisimizi daha yakın zamanda ilçemize kazandırmış olacağız” diye konuştu.

Yalova Valisi Muammer Erol’dan da tam not alan Saklı Bahçe Sosyal Tesisleri’nde vatandaşlar da Başkan Silpagar’ı ve tesis çalışanlarını tebrik etmeye ihmal etmediler.

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ise Yalova ile Çiftlikköy’ün birçok ortak projesi olduğunu ifade ederek Yalova Merkez’deki vatandaşların da Çiftlikköy’de vakit geçirmekten keyif aldığını ve bu sosyal tesislerin kente ayrı bir estetik ve güzellik kattığını dile getirdi.

“HEM KAFE, HEM DÜĞÜN VE NİŞAN GİBİ ETKİNLİKLER İÇİN UYGUN”

Tesis alanının toplam 1766 m2’ye yayıldığını ve 450 m2’lik kapalı alanda mescit, mutfak, depo, personel odası, engelli tuvaleti, kadın ve erkek tuvaletleri, alan içinde 50 m2’lik çocuk oyun parkı bulunduğunu ifade eden Başkan Silpagar, “Çift camlı sistemiyle ısı yalıtımını sağlayan yapının salon tavanı da pergole açılır kapanır şekilde dizayn edildi. Kaba inşaatını 97 günde tamamladık. Tüm statik ve mimari bizim tarafımızdan gerçekleştirildi. Radyal temel üzerine, yerden ısıtmalı, dış cephesinin tamamı mantolama işlemiyle ısı yalıtımı sağlanan tesisimizin inşaasında 350 m3 beton, 26 ton demir kullanıldı. Statik hesaplamalarını gelecekte ihtiyaç olması halinde iki kat daha çıkılabilecek şekilde yaptık. Çiftlikköylü hemşerilerimin bu yaz Saklı Bahçe keyfini en güzel şekilde yaşayacağını düşünüyorum. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yukarı

Sayfayı Paylaş