Anasayfa > GENEL > Haber Detay
HAVA KİRLİLİĞİNE DİKKAT
GENEL - 19 Haziran 2022

HAVA KİRLİLİĞİNE DİKKAT

Kent Konseyine hava kirliliği bilgilendirmesi yaptı.

Yalova Kent Konseyi’nin kendi bünyesinde oluşturduğu İklim Değişikliği ve Afet Çalışma Grubuna TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği tarafından Hava Kirliliği konusunda bilgiler verildi.
 
Yalova Kent Konseyinin bilimsel çalışmalar yapmak amacıyla oluşturduğu çalışma gruplarından biri olan İklim Değişikliği ve Afet Çalışma Grubuna Yalova TEMA adına çalışma grubu üyesi olarak katılan Yalova TEMA Merkez İlçe Sorumlusu Saffet Yıldız grubun Haziran ayı toplantısında İklim Değişikliği ve Hava Kalite İndeksi hakkında sunum gerçekleştirerek hava kirliliğinin önemini vurguladı.
 
Saffet Yıldız: ”Hava Kirliliği ile ilgili yaptığım sunumda mevzuata girmeyen Partiküler Madde 2,5 (PM2,5) için farkındalık oluşturmaya çalıştım. Avrupa Birliği ev Dünya Sağlık Örgütünce kirlilik olarak kabul edilen yasal sınırları bulunan tanecikli maddeler olan insan saç telinin 30 da biri boyutundaki kirletici toz ve sıvıların (Partiküler Madde 2,5) yasal mevzuatımıza biran önce girmesi gerektiğini vurguladım.
Bu konuda çeşitli sivil toplum örgütlerinin çabalarından bahsettim. Sizler de bu bilgiler havada kalamasın diyerek destek olabilirsiniz” dedi.

Yukarı

Sayfayı Paylaş