Anasayfa > GENEL > Haber Detay
KAS-DER YALOVA AÇILDI
GENEL - 18 Haziran 2022

KAS-DER YALOVA AÇILDI

Kastamonulular Dayanışma Derneği (Kas-Der) Yalova şubesi açıldı.

Kastamonulular Dayanışma Derneği (Kas-Der) Yalova şubesinin Süleymanbey mahallesi Arabacılar sokakta bulunan dernek binası önünde yapılan açılış programına başta, önceki dönem Kastamonulu İçişleri Bakanı Murat Başesgioğlu, Yalova Belediye başkan vekili Mustafa Tutuk, Vali Yardımcısı Mustafa Asım Alkan,  İl başkanı Muğlim Bağatar, Kastamonulular Dayanışma Derneği Genel Başkanı Remzi Şen, Yalova Adalet Komisyonu başkanı Şemsettin Dereli, İMES S.S. Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar, protokol üyeleri ile Yalova'da yaşayan çok sayıda Kastamonulu katıldı.

KASDER İN 41. ŞUBESİNİ BURADA AÇIYORUZ
Açılış konuşmasını yapan Kas-Der Yalova şube başkanı Ali Akgün yaptığı konuşmada "Kas-Der in 41. şubesini burada açıyoruz. Kastamonu, İstanbul Ve Yalova’nın çeşitli ilçelerinden gelen değerli hemşeri ve misafirlerimiz bugün burada toplanmamıza vesile olan dernek açılışımıza katılımınızdan dolayı teşekkür eder hepinize hoş geldiniz demek isterim.
 
Yalovayı 2. memleketi olarak benimseyen ve Yalova’nın gelişmesinde  söz sahibi olan değerli hemşerilerimiz, uzun yıllardır bir dernek çatısı altında birleşmeyi arzu ediyorlardı. Bugün burada bu hasreti giderecek, KAS-DER 'in 41. şube açılışını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Derneğimizin kurulmasında emeği geçen iş insanı, bürokrat, siyasi parti temsilcileri, esnaf ve gönüllü tüm hemşerilerime teşekkür ederim.
 
Destekleri sayesinde, derneğimiz amacına uygun olarak Yalova'da yaşayan veya yaşamayı düşünen tüm hemşerilerimize dokunmayı ve fayda sağlamayı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda bugün buraya katılarak bizlere güç verdiğiniz için teşekkür eder hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi." dedi.
 
YALOVA İLE ENTEGRE OLDULAR
İçişleri eski bakanı Murat Bașeskioğlu da yaptığı konuşmada "Açılışımıza katılanlara çok teşekkür ediyorum. Kastamonu bir göç memleketidir. Hemşehrilerimiz Yalova 'yada göç etmişler. Burada Yalova ile entegrasyon sağlayarak şehrin sorunları ile ilgilendiler. Şehrin gelişmesi kalkınması ile ilgilendiler. Derneğimizin hayırlı olmasını diliyorum" dedi. 
 
Protokol konuşmalarının ardından dernek binası açılışı gerçekleşti. Açılış Sonrası dernek binası ziyaret edildi. 
 
 


 

Yukarı

Sayfayı Paylaş