Anasayfa > GÜNDEM > Haber Detay
MECLİS ÜYESİ YALOVA DA DEVLET NEREDE DEDİ
GÜNDEM - 18 Haziran 2022

MECLİS ÜYESİ YALOVA DA DEVLET NEREDE DEDİ

Meclis üyesi Yavuz Bingöl sosyal medya hesabından şok iddiada bulundu.

Zamanla yıpranan Yalova Belediye binasının önce yıkılması sonrada güçlendirme yapılması kararının ardından Belediye Müdürlükleri farklı binalara taşındı. 

Bu bunlardan biri de Belediyenin ortağı olduğu Karizma İş Merkezi oldu. Yaklaşık 3 ay önce 2 katının kullanıldığı binada şimdi de başkanlık ve başkan yardımcılarının olacağı katta tamirat ve tadilat çalışmalarına başlanıldı. 

MECLİS ÜYESİ İDDİA ETTİ 
Karizma İş merkezinin 3 katında başlayan tadilat çalışmaları devam ederken binanın yanındaki arsanın sahibi olan meclis üyesinden ciddi bir iddia ortaya atıldı. 

Yalova Belediyesi bağımsız meclis üyesi Yavuz Bingöl, Karizma İş merkezine taşınacak olan Belediye başkanlık katında İmar Kanununa aykırı yapılaşma olacağını iddia etti.

KAÇAK YAPILAŞMAYA MÜSAADE ETMİYORDUNUZ? 
Meclis üyesi Yavuz Bingöl sosyal medya hesabından paylaşımda şu iddialarda bulundu;
"Umarım düşündüğüm gibi olmaz…!

Yalova Belediyesi binasının boşaltılması ile beraber Karizma İş merkezine başkan ve başkan yardımcılarının odaları için yapılan tadilat sona yaklaşıyor... 

Vatandaşın kaçak ve imara aykırı yapılaşmaya müsaade etmeyen Yalova Belediyesi şu an imar dışı gözüken kapalı olması gereken camların kapanması gerekirken yeni bir pencere açması kanuna aykırı olur diye düşünüyorum…!

Hem kanunlar çerçevesi içerisinde işleyişi sağlayıp vatandaşa ceza kesip ama konu Belediye olursa biz yaparız mı olacak hayretle izliyorum…!

NEREDE BU DEVLET 
Nerede bu Devlet nerede bu millet şehrin göbeğinde resmen imara aykırı yapılan yapı Belediye denetmenleri tarafından görülemiyor mu…!

Yalova Belediyesi İmar Müdürü, Yalova Belediyesi Zabıta Müdürü, Yalova Belediyesi Hukuk Müdürü sizlere sesleniyorum…

Yalova Belediyesinin yöneten arkadaşlar pencere çok güzel olmuş sizce…? 

Yukarı

Sayfayı Paylaş