Anasayfa > GÜNDEM > Haber Detay
ROBOT TAKIMI TÜRKİYE BİRİNCİSİ YALOVA’DAN
GÜNDEM - 15 Haziran 2022

ROBOT TAKIMI TÜRKİYE BİRİNCİSİ YALOVA’DAN

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Robot Takımı Türkiye 1.si oldu.

Yalova Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu robot takımı Brain Storms 12 Haziran İzmir’de Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenlenen Dünya Robot Olimpiyatları turnuvasında açıklanan resmi sonuçlara göre devlet ortaokulları arasında Türkiye 1. oldu.

7 yıldır çalışmalarını sürdüren ve bir çok robot yarışmasına katılan ve ulusal kategoride ödül alan takım Türkiye birincisi olmanın sevincini yaşıyor.

Genellikle özel okulların ve bireysel takımların katılımıyla gerçekleşen turnuvada Brain Storms takımı koçu ve okul bilişim teknolojileri öğretmeni Onur Ağırman yarışma sonrası sonrasında yaptığı açıklamada  “Uzun süredir bu yarışmaya hazırlanıyoruz, öğrencilerin çok fazla emeklerinin olduğunu, ileri seviye tasarım ve kodlama becerilerinin gelişti.

Yarışmanın ana temasının öğrenciler olduğunu, robotları tamamen öğrencilerin yaptığını, kodlamanın öğrenciler tarafından oluşturuldu. Yarışma anında sürpriz görevler verilerek öğrencilerin kodlama ve tasarım yeteneklerinin yerinde gözlemlendi.

Ulusal bir turnuvada devlet ortaokulları sıralamasında birinciliği elde eden öğrencilerimize, destekçimiz olan okul idaresine, okul aile birliğine ve öğrenci velilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yukarı

Sayfayı Paylaş