Anasayfa > GÜNDEM > Haber Detay
POLİS YAŞLI KADINI DOLANDIRANI YAKALADI
GÜNDEM - 14 Haziran 2022

POLİS YAŞLI KADINI DOLANDIRANI YAKALADI

Telefon dolandırıcılığının son kurbanı Yalova'da 66 yaşındaki yaşlı kadın oldu.

YALOVA’DA TELEFON DOLANDIRICISI YAKALANDI
24 yaşındaki telefon dolandırıcılığı şüphelisi A.E ‘ye altınlarını kaptıran yaşlı kadının imdadına Yalova Emniyet Müdürlüğü ekipleri yetişti. 
 
ALTINLARIN YARISINI BOZDURMUŞ
Emniyet Müdürlüğünün başarılı operasyonu ile şüpheli A.E, kıskıvrak yakalanırken, çalınan altınlar ve bir miktar para sahibine teslim edildi. Telefon dolandırıcısı şüphelisi A.E tarafından çalınan altınların bir kısmının Kocaeli Karamürsel ilçesinde bir kuyumcuda bozdurulduğu tespit edildi.
 
Yalova İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu yaşanan dolandırıcılık operasyonu ile ilgili basın açıklaması yaptı. Basın toplantısına Müdür Göksel'in yanısıra dolandırıcıların son kurbanı F.E, kızı Gözde Ekin ile Asayiş Şube müdürü Alper Yılmaz katıldı. 
 
ASKER POLİS SAVCI PARA İSTEMEZ
Müdür Göksel Topaloğlu yaptığı açıklamada "Telefon dolandırıcılarına dikkat edelim. Halkımızdan ricamız hiç kendisini “Asker polis Savcı diyerek arayarak fetö'ye veya terör örgütün adınızı bulaştı şu kadar para vereceksiniz” diye arayarak kandırmasın.
 
Biz Jandarma veya savcılık hiç kimseden para istemeyiz istemeye yetkili de değiliz. Hakkı da yok. Bunu bütün halkımıza duyurmak istiyoruz. Bize böyle müracaatlar geldiği zaman üzülüyoruz gerçekten.
 Kırk yılın birikmiş olduğu parası hayatı her şeyi bir anda bitmiş oluyor. Halkımız bunları itibar etmesin inanmasın, bu durumda en yakın polis merkezine ve veya polis arkadaşlarımıza görüp söylesin böyle bir şeyler var doğru mu diye.
 
DİKKAT; DOLANDIRICILIK ARTMAYA BAŞLADI
Bunu bütün halkımıza duyurmak istiyorum çok geliyor artmaya başladı bunu öne almamız lazım halkımız inanmasın bunlara. Bakın yakaladık ne kadar mutlu olduk. Ben gerçekten bir Emniyet Müdürü olarak Kendi paramız gitseydi o kadar üzülmezdik.

Vatandaşın mağduriyetini giderdik kaybetmiş oldu altınlarını bulduk geri iade ettik ama diğer insanlarımız bu dolandırıcıların tuzağına düşmesin yapmasınlar.

Polis, Jandarma, Savcı kimseden para istemez, altın istemez, bizim görevimiz değil.
Onun için tüm halkımıza dikkatli olman konusunda uyarıyorum böyle bir şey olduğu zaman direkt bizimle irtibata gitsinler Eğer irtibata geçemiyorsa polis memurlarına, komşularına, akrabalarını bildirsinler mağdur olmasınlar.
 
Emniyet Müdürlüğündeki görevli arkadaşlarımız sağ olsunlar gece gündüz uğraştılar aileyi tespit ettiler altınları ve paraları kendine teslim edeceğiz” dedi.
 
ALTINLARI KARAMÜRSEL’DE BOZDURMUŞ
Daha sonra telefon dolandırıcısı şüphelisi A.E tarafından çalınan altınların bir kısmı Kocaeli Karamürsel ilçesinde bir kuyumcuda bozduruldu.
Bozdurulan para ve bir miktar altın Göksel Topaloğlu tarafından F:E’ye teslim edildi. F.E ise tüm emniyet ekibine teşekkür etti.

KOMİSER OLARAK TANITMIŞ
Telefon dolandırıcılarının Yalova 'daki son kurbanı olan 66 yaşındaki F.E 'nin kızı Gözde Ekin konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Telefon ile kişi Kendisini Komiser olarak tanıtan bir kişi 66 yaşındaki Annem F.E' yi arayarak " adınız terör örgütüne karışmış, evde altın veya paranız varmış eve gelerek Evinizdeki altınların fotoğrafını çekeceğiz ve alacağız" demiş ve eve gelen bir kişi 90 gram altınları almış. 
Annem yaşanan bu olayı bize aktardıktan sonra biz de dolandırdığımızı anlayarak Emniyet Müdürlüğü'ne başvurduk. Karakolda ifademizi verdik. 
 
Dün akşam Emniyet Müdürüne arayarak altınları bulunduğunu belirttiler. Herkese çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Yukarı

Sayfayı Paylaş