Anasayfa > GÜNDEM > Haber Detay
DOMUZA ATEŞ ETTİ ARKADAŞI ÖLDÜ
GÜNDEM - 11 Haziran 2022

DOMUZA ATEŞ ETTİ ARKADAŞI ÖLDÜ

Domuz avında hayatını kaybeden İbrahim Mandıracı’nın davası başladı.

EŞİMİN KATİLİ CEZALANDIRILSIN
Av sırasında arkadaşı 35 yaşındaki İbrahim Mandıracı’yı domuz sanıp ateş ederek öldüren 37 yaşındaki Hulusi Efe hakkında, ölen İbrahim Mandıracı'nın eşi Kader Mandıracı ise eşinin kimseyle husumeti olmadığını, sanığın tutuklanıp cezalandırılmasını istedi.

Yalova Armutlu ilçesi Mecidiye Mahallesi Soğanlı Tepe Mevkisi'nde İbrahim Mandıracı, arkadaşları Serkan Tümer, Tuncay Karasu, İbrahim Alyanak, Ali Akın ve Sefa Akın ile birlikte domuz avına çıktı.

BEN DOMUZA ATEŞ ETTİM BERAATİMİ İSTİYORUM
Av sırasında arkadaşı 35 yaşındaki İbrahim Mandıracı’yı domuz sanıp ateş ederek öldürdüğü iddiası ile yarğılanan 37 yaşındaki Hulusi Efe hakkında, Bursa 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde ‘Olası kastla öldürmek’ suçundan 22 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Çıktığı ilk duruşmada suçlamayı reddeden Efe "Ben makine teknisyeniyim. Olay günü bir çiftçinin bozulan traktörünü yaptım. Bu sırada domuz avına çıkan arkadaşlarım Serkan Tümer, Tuncay Karasu ve İbrahim Alyanak ile karşılaştım. Onlara katılmamı istediler. İbrahim bana tüfeğini verdi. Serkan ise bir noktada beklememi istedi. Söylediklerini yaptım.
Beklerken domuz gördüm. Tüfekle iki el ateş ettim. Sonra ateş ettiğim yere gittiğimde İbrahim'i kanlar içerisinde gördüm. Hemen hastaneye kaldırdık. Ölmüştü. Ben kendisini vurmadım. Beraatimi istiyorum" dedi.

TUTUKLAMAYI RET ETTİ
Olay yerinde keşif yapılmasına karar veren mahkeme heyeti, ölen İbrahim Mandıracı’nın ailesinin avukatının, sanık Hulusi Efe’nin tutuklanması yönündeki talebini reddederek, duruşmayı erteledi. 

Yukarı

Sayfayı Paylaş