Anasayfa > GÜNDEM > Haber Detay
NİŞANLIISNI ÖLDÜRDÜ MÜEBBET İSTENDİ
GÜNDEM - 31 Mayıs 2022

NİŞANLIISNI ÖLDÜRDÜ MÜEBBET İSTENDİ

17 yaşındaki Nuray Demir öldüren sanığa ömür boyu hapis cezası istendi.

Yalova’da ikamet eden ve Altınova’daki bir tersanede çalıştığı sırada gözaltına alınan Sanık Taner Bektaş (30) çocuğu kasten öldürmek" suçundan hazırlanan iddianame, Antalya 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde 17 yaşındaki nişanlısı Nuray Demir'i öldürdüğü iddia edilen sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Nuray Demir'in annesi Fatmana Gül'ün beyanına göre, o dönemde psikolojik sorunlar yaşayan Demir'in, sanık Bektaş ile sosyal medyada tanıştığı ve aile arasında nişanlandıkları belirtildi.

Yalova'da yaşayan Taner Bektaş'ın zaman zaman Antalya'ya gelerek nişanlısının evinde kaldığı belirtilen iddianamede, önceki gelişinde anne Fatmana Gül ile ziynet eşyalarının kaybolması nedeniyle yaşanan tartışma üzerine son gelişinde otelde kaldığı bilgisine yer verildi.

Sanığın olayın ardından oteldeki kişisel eşyalarını alarak otogara gittiği, bilet aldığı otobüsü kaçırması üzerine ticari taksi ile gittiği Yalova'da yakalandığı kaydedildi.

Savcılık, olay günü 18 yaşından küçük olan Nuray Demir'i öldürdüğü iddiasıyla Taner Bektaş'ın 'çocuğu kasten öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası ile yargılanmasını talep etti.
Davanın ilk duruşması, 8 Haziran'da 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek. #yalova #müebbet

Yukarı

Sayfayı Paylaş