Anasayfa > GÜNDEM > Haber Detay
ASIRLIK TARİFLERLE YALOVA MENÜSÜ TANITILDI
GÜNDEM - 21 Mayıs 2022

ASIRLIK TARİFLERLE YALOVA MENÜSÜ TANITILDI

‘Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı Yalova Menüsü’ adıyla Yalova’da yapıldı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türk Mutfağı Haftası ‘Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı Yalova Menüsü’ adıyla Yalova’da yapıldı.
 
YEMEK VE TATLI İKRAM EDİLDİ
Etkinlikte Yalova’ya özgü olduğu belirtilen yemek ve tatlılar tanıtıldı. Yalova patentli ve Yalova’da yapıldığı belirtilen başta Yalova Sütlüsü tatlısı, Termal Sarma, Milföylü Yalova Kebabı ve Termal Tatlısı ve diğer ürünler katılımcılara tanıtıldı.
 
T.C. Cumhurbaşkanlığı ve Emine Erdoğan himayelerinde, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteği ile hazırlanan “Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı” kitabından hareketle hayata geçirilen “Türk Mutfağı Haftası”, 21-22 Mayıs tarihleri arasında Yürüyen Köşk Otopark alanında yapıldı.ASIRLIK TARİFLERLE TÜRK MUTFAĞI KİTABI
İl Kültür ve Turizm Müdürü Şeref Tali açılış konuşmasında Türk Mutfağı Haftası etkinliklerine hoş geldiniz.
 
Türk Mutfağının Ulusal ve Uluslararası Arenada ses kaynak israfının engellenmesi getirebilmesi hem de zaman ve açısından 21-27 Mayıs tarihleri arasında Türk Mutfağı Haftası ilan edilmiştir.
T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendi'nin öncülüğün de Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteği ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) iş birliğinde hazırlanan "ASIRLIK TARİFLERLE TÜRK MUTFAĞI KİTABI" ile Türk Mutfağının zenginliğini, ünlü şef, akademisyen ve uzmanların katkılarıyla uluslararası alanda tanıtılması hedeflenmiştir.
 
Bu sayede, asırlık tarifler eşliğinde Türk mutfağının geleceğe iz bırakan yaklaşımı, kaliteli malzemeleri, özünde Yalova katkısı olması, sürdürülebilirliği, sağlıklı Akdeniz mutfağının önemli bir temsilcisi olarak dünya beslenme trendlerine Yalova uygunluğu ve bin yılları aşan kültürü daha geniş kitlelere buluşacaktır.
 
Bu hafta nedeniyle; Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı Yalova Menüsü etkinliğine katkı sağlayan tüm Kurum ve Kuruluşlara teşekkür ediyor etkinliğin Ülkemiz ve İlimiz Turizmine katkı sağlamasını diliyor hepinizi saygıyla selamlıyorum." dedi.
 
Etkinliğe Yalova valisi Muammer Erol, Yalova milletvekili Meliha Akyol Akyol, Belediye başkan vekili Mustafa Tutuk, Kültür ve Turizm il müdürü Şeref Tali ve protokol üyeleri katıldı.
 
Protokol konuşmalarının ardından, Yürüyen Köşk otopark alanında kurulan olan stantlarda Yalova’nın yöresel lezzetlerinin tanıtımı yapıldı.

Vatandaşlara açık olacak etkinlikte yöresel lezzetlerin yanı sıra Marmara Bölgesine özgü lezzetlerinde sunumu gerçekleştirilecektir. #yalova
 

Yukarı

Sayfayı Paylaş