Anasayfa > GENEL > Haber Detay
POLİS VELİ VE ÖĞRENCİLERİ UYARDI
GENEL - 20 Mayıs 2022

POLİS VELİ VE ÖĞRENCİLERİ UYARDI

​"En İyi Narkotik Polisi Anne Projesi" Yalova'da tanıtıldı

“En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında Müdürlüğümüze bağlı ortaokul ve lise öğrencilerimizin velilerine yönelik Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü tarafından çevrimiçi bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
 
Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü TUBİM Büro Amirliği Narkorehberi Polis Memuru Yılmaz Çetin tarafından gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında velilerimize yönelik önemli açıklamalarda bulunuldu.
 
 Konuyla ilgili açıklamasında İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanmasının önüne geçmek için anne duyarlılığından faydalanmayı amaçlayan projenin, Türkiye genelinde olduğu gibi Yalova’da da kararlılıkla uygulanacağını belirtti. Anneler ile sağlanacak iş birliği sayesinde mutlaka başarılı sonuçlar elde edileceğini söyledi.
 
Toplantıda, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personelinin proje tanıtımına ilişkin sunumda dünyanın en önemli sorunları arasında yer alan uyuşturucu madde kullanımının, sadece bireyleri değil toplumları da tehdit eden ciddi bir sağlık ve güvenlik problemi olduğunu dile getirildi. 
 
Projenin temel amacı; “Uyuşturucu kullanımı, bağımlılığı, aile içi iletişim, çocuk/ergen iletişimi, bağımlılık sorununda çözüm yolları ve önerileri gibi konularda, anne ve anne adaylarının bilinçlendirilmesi ve farkındalıklarının artırılmasıdır. Ayrıca anneler aracılığıyla, uyuşturucu kullanımının erken tespiti ve bağımlılık sarmalına yakalanmadan çocuklara müdahale edilmesi de kampanyanın hedeflerinden biridir.”
 
Ortaokul ve Lise öğrencilerimizin velilerine yönelik gerçekleştirilen
“En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi veli bilgilendirme toplantılarının video kaydı için tıklayınız.

Yukarı

Sayfayı Paylaş