Anasayfa > GÜNDEM > Haber Detay
GENÇLER TÜRKİYE’NİN UMUDUDUR
GÜNDEM - 18 Mayıs 2022

GENÇLER TÜRKİYE’NİN UMUDUDUR

Gençliğimiz büyük Türkiye için en büyük umudumuz ve güç kaynağımızdır.

Ak Parti Yalova Merkez İlçe Başkanı Umut Güçlü, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı nedeni ile  yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi “
19 Mayıs 1919 günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının tarihi hamlesiyle, Türk milletinin bağımsızlık ve hürriyet umutlarını yeniden yeşertecek olan zafer meşalesinin yakıldığı gündür.
 
Samsun’a ilk adım ile başlayan bu mücadele milletimize ilham olmuş ve Samsun’da sergilenen dik duruş, daha sonra Amasya, Sivas ve Erzurum’da alınacak kararlara ve yurt genelinde ortaya çıkan milli heyecana zemin oluşturmuştur.
 
Bu onurlu duruş aynı zamanda asil milletimizin tarih sahnesinde yarattığı değişimin de habercisi olmuştur. Geçmişte tarih yazmış atalarından güç alan gençliğimiz yarınların büyük Türkiye’si için en büyük umudumuz ve güç kaynağımızdır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle; bundan 103 yıl önce bu kurtuluş müjdesini veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan uğruna canlarını feda eden bütün şehitlerimizi rahmetle yad ediyor, aziz milletimizin ve genç kardeşlerimin Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum”.

Yukarı

Sayfayı Paylaş