Anasayfa > EKONOMİ > Haber Detay
YALOVA BİLİŞİM VADİSİNDE OLMALI
EKONOMİ - 18 Mayıs 2022

YALOVA BİLİŞİM VADİSİNDE OLMALI

“Dönüşümü Yakala” sloganı ile Bilişim Vadisi’nde düzenlenecek.

Türkiye’nin Teknoloji ve Üretim merkezi kesişim noktasında tüm paydaşlarını bir araya getiren, Avrasya bölgesinin alanında en büyük etkinliği olan EURITECH-MMG Avrasya ArGe, İnovasyon & Teknoloji Zirvesi bu yıl “Dönüşümü Yakala” mottosu ile 1-3 Haziran 2022 tarihleri arasında Bilişim Vadisi’nde düzenlenecek.

Bu yıl özellikle çevre ve enerji iklim dostu, sıfır atık uyumlu ve çevre dostu yerli ve milli teknolojilerimiz de tanıtılacak.

1-3 Haziran 2022 tarihleri arasında Bilişim Vadisi’nde düzenlenecek zirveye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Mimar ve Mühendisler Grubu Yalova İl Temsilcisi Can Bartın Akdemir, inovasyon teknoloji ile dünyadaki teknolojik gelişimlere yön veren bir ülke olma çabasında olduklarını ifade edip şunları söyledi.

"Mimar ve Mühendisler Grubumuz (MMG) öncülüğünde, Türkiye’nin Teknoloji ve Üretim Merkezi Bilişim Vadisi’nde gerçekleştirilecek olan “MMG Euritech Arge İnovasyon ve Teknoloji Zirvesi”nde bu yıl tema olarak “Arge&İnovasyon, Dijital Teknolojiler, Enerji, Sağlık ve Yeniliğin Finansmanı” konuları öne çıkacaktır.

“Türkiye’nin Teknoloji Koridoru” Bilişim Vadisi’nde organize edilecek olan etkinlikte; Balkanlar, Doğu Avrupa, Orta Asya, Ortadoğu, Kuzey Afrika bölgeleri başta olmak üzere Dünyanın farklı coğrafyalarından 250’nin üzerinde firma/kurum, 300 girişimci, 500 yatırımcı ve 20.000’in üzerinde ilgili sektörlerden ziyaretçinin katılımı ile gerçekleştirilecek. Başta ülkemizi daha sonra hızlı bir şekilde gelişmekte olan Yalova ilimiz için “Geleceğin Üretim Teknolojileri,Enerji Teknolojileri ve Tarımda Yenilikçi Teknolojiler” başlıkları bizler için ayrı bir ilgi uyandırmaktadır.

Bilişim Vadisi’nde Yalova’mızın iktisap etmesi hasebiyle başta Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere Akademisyenler, İş İnsanları ve ilimizin önde gelen Mühendis ve Mimarlarımızın katılım sağlaması büyük önem arz etmektedir.”

Yukarı

Sayfayı Paylaş