Anasayfa > GÜNDEM > Haber Detay
​İSLAM İLE ALAY EDİLMESİNE İZİN VERMEYİZ
GÜNDEM - 14 Mayıs 2022

​İSLAM İLE ALAY EDİLMESİNE İZİN VERMEYİZ

“Cumhuriyet Savcılarımızı göreve davet ediyorum.”

Diyanet Sen Yalova İl Başkanı Şuayip Akgün “İslamı değerlere saldıranlara tepki gösterdi.
 
Akgün yazılı açıklamasında “Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde sözde şenlik adı altında cübbe sarık giyerek İslam’a ve değerlerimize hakaret edilmesini sert bir dille eleştirerek, “Sarığımızı cübbemizi rahat bırakın, yaptığınız ifade özgürlüğü değil düpedüz İslam düşmanlığıdır, süfli şaklabanlığınıza sarığımızı cübbemizi alet etmeyin” dedi.
 
Şenlik adı altında imam figürü kullanılarak İslami değerlere bu şekilde hakaret edilmesine asla müsaade etmeyeceklerini söyleyen Diyanet sen Yalova İl Başkanı Şuayip Akgün “Toplumda özel bir saygınlığı gerektiren imamlık gibi bir makamın bu şekilde alay konusu edilmesine, İslami değerlerin aşağılanmasına kesinlikle izin vermeyiz. Seçilen imam figürü kesinlikle tesadüfi değildir. İlim ve bilim yuvası olması gereken üniversitelerimizin birkaç şaklabanın gösteri yeri haline getirilmesine müsaade edilmemelidir. Hem imamlarımızı hem de İslami değerlerimizi aşağılayan bu bu sözde şenlikle ilgili Cumhuriyet Savcılarımızı göreve davet ediyorum.” İfadelerine yer verdi.
 
İmamlığın sadece bir meslek olmadığını belirten Akgün “İmamlık aynı zamanda tüm insanlığa muhabbetle bakabilmektir. Önce insan, sonra Müslüman ve daha sonra imam olmaktır. İmamlık peygamber mesleğidir. Onun yerine geçenler nasıl bir görev ifa ettiklerinin farkında olarak o makama geçmektedir. Durum böyleyken imamlarımızı ifade özgürlüğünü bahane ederek süfli şaklabanlıklarınızın malzemesi haline getirmek kimsenin haddi değildir. Bu gösteriyi yapanlar ve yapılmasına izin verenler hakkında derhal gerekenlerin yapılmasını istiyoruz.” açıklamasında bulundu” dedi. 

Yukarı

Sayfayı Paylaş