Anasayfa > SİYASET > Haber Detay
​YAŞAR OKUYAN SEN PARYI NEREDEN BULDUN
SİYASET - 15 Nisan 2022

​YAŞAR OKUYAN SEN PARYI NEREDEN BULDUN

CHP’li çocuklar işsiz gezerken. Karısını müdür yapmış?

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan’ın  “Memleket Partisi’nin finansmanı nereden geliyor” açıklamasına Genel Başkan Muharrem İnce’den cevap gecikmedi.
 
Memleket Partisi’nin finansmanının nereden geldiğiyle ilgili açıklama yapan Muharem İnce ciddi iddialarda bulundu.
 
KURDUĞU PARTİNİN PARASINI NEREDEN BULDU
İnce  basın açıklamasında  “Yaşar Okuyan Partinin finansmanını nereden buluyorsun? diye sormuş Yalova'da. Hakkıdır. Teşekkür ederim. Bu soruyu herkes sormalıdır.
Bundan yaklaşık 20 sene önce ben milletvekili oldum. Yaşar okuyan da bir parti kurmuştu. O zaman ziyarete gittim, hayırlı olsun dedim. Ya bir şey soracağım sana dedim. Parti parasını nerden buldun? Dedim ya karıştırma sen o işleri dedi. Ben öyle demiyorum. Ben diyorum ki, Yaşar Okuyan muhasebeden anlamayabilir.
 
VALİYE ÇOCUKLARI DÖVDÜRDÜ
TÜRMMOB’a çağrıda bulunuyorum, yanına bir mali müşavir muhasebeci kimi istiyorsa alsın ekonomist. Partinin genel saymanın talimatımdır. Muhasebecisi de burada Yaşar Okuyan yanında muhasebeciler ile birlikte geldiğinde partinin hesaplarını açın. Gösterin. Kim gelirse denetlemeye açığız. Ama bunu ben bir kıyamet alameti olarak görüyorum başımıza taş yağacak. Yaşar Okuyan CHPli olmuş Muharrem İnce’ye hesap soruyor. Kıyamet alameti bu vallahi kıyamet alameti. Ben CHP li olduğum da bıyıklarım yoktu. CHP den ayrılırken saçlarım yoktu. 50 sene hizmet ettim Yaşar Okuyan da 50 sene küfür etti CHP’ye. 50 sene!!
 
Bir gün il başkanıyım Yalova’da bayrak asıyor gençler o da bakan. Vali'ye polise baskı yapmış. CHP gençleri dövdürmüştü. Şu anda yanında oturttuğu CHP il başkanı da başka partinin bayraklarını sallıyordu o zaman. Onlar beni anlayamazlar. 
 
KARISINI BELEDİYEDE MÜDÜR YAPMIŞLAR
Ama bir şey söyleyeceğim tabii. Delege yapmışlar İzmir'den Yaşar Okuyanı. Herhalde Muharrem'e sürekli laf söyle diye yapmışlar ama Yaşar boş durmaz. Karısını da büyükşehir belediyesinde müdür yapmışlar. O CHP’li çocuklar işsiz gezerken. Karısını müdür yapmış? 
Yani bir önerim olacak.
 
O zaman bence Yaşar okuyanı EYTden sorumlu genel başkan Başdanışmanı yapsınlar yani. Tilkiyi kümese niye bazen bekçi yaparlar tavuktan iyi anladığı için. Bence EYT den sorumlu genel başkan Başdanışmanı yapsınlar. Yakında EYTlilerin mitingi var. Bence, CHP MYK’sı onu görevlendirsin EYTlilerin mitingine partiyi temsilen.
 
Bizim partinin hesapları açık. Başım gözüm üstüne kim ne sorarsa hesabını veririz” dedi..

Yukarı

Sayfayı Paylaş