Anasayfa > YALOVA > Haber Detay
UZAY EĞİTİMİ ALACAKLAR
YALOVA - 10 Temmuz 2019

UZAY EĞİTİMİ ALACAKLAR

Yalova Üniversitesi ile TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş. arasında iş birliği anlaşması imzalandı.


Yalova Üniversitesi ile TEI - TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. arasında, Mühendislik Fakültesi Öğrencilerinin, “Gökyüzüne İlk Adım Kariyer Programı”nda staj yapabilmelerine olanak sağlayan iş birliği anlaşması imzalandı.
 
İmzalanan iş birliği anlaşması kapsamında, Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nin; Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Makine Mühendisliği Bölümlerinin 3. ve 4. sınıflarında öğrenim görmekte olan öğrenciler, TEI - TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. tarafından yürütülen “Gökyüzüne İlk Adım Kariyer Programı”na 10 hafta süre ile katılım sağlama imkanına sahip olacaklar.
 
Almış oldukları teorik eğitimin niteliğini uhdesinde barındıran “Gökyüzüne İlk Adım Kariyer Programı”na katılım sağlayacak olan öğrenciler, kendilerine rehberlik eden mesleki yeterliliğe sahip danışmanlarının gözetiminde, çalışmalarını sürdürebilecekler.
 
Ayrıca “Gökyüzüne İlk Adım Kariyer Programı”nda staj yapacak olan öğrenciler, 3308 sayılı Meslek Eğitim Kanunu’nun 25. Maddesi kapsamında saatlik ücret de alabilme imkanına da erişebilecekler.  


Yukarı

Sayfayı Paylaş