Anasayfa > YALOVA > Haber Detay
YALOVA - 28 Ekim 2018

Yalova için çok çalıştık

“2014-2018 yıllarında birçok çalışmaya imza attık. Köylerimizi sıcak asfaltla buluşturduk.


İl Genel Meclisi’nin Çiftlikköylü Üyesi ve İl Genel Meclisi’nin AK Parti Grubu Sözcüsü Murat Bektaş, Çiftlikköy Seyr-i Marmara isimli işletmede kahvaltılı bir basın toplantısı düzenleyen Yalova İl Genel Meclisi’nde yapılan çalışmaları anlattı.

Sivil toplum örgütleri temsilcileri, oda başkanları, muhtarlar ve partililerin katıldığı toplantıda konuşan Bektaş, “2019 yerel seçimlerine doğru, geçmiş dönem tamamladığımız hizmet döneminin muhasebesini yapmak, yapılan çalışmaları anlatmak amacıyla böyle bir toplantı düzenledik.

Bildiğiniz üzere seçim dönemlerinde sizlerin desteği ile bazı arkadaşlarımız belli yerlere aday adayı olup sonra aday olup daha sonra sizlerin desteği ile seçilir. Görev süresini tamamlayana kadar onu kendi muhasebesiyle, yapacağı işlerle baş başa bırakırsınız.

Hizmet süresi sonunda artık yaptığıyla yapamadığıyla iyisiyle kötüsüyle bir hesaplaşma sürecine girer. Kendisine destek veren insanlar tarafından daha sonra sorgulanır. Az mı yapmış çok mu yapmış, hakka hukuka riayet etmiş mi etmemiş mi diye sorgulanır. Bu sorgulamayı yapan ona destek veren halkımızdır.

Siz hakikaten hakka hukuka riayet etmişseniz, devletin malına parasına kaynaklarına sahip çıkmışsanız, yatırımları isabetli yapmışsanız bu halk yeniden size ‘biz razıyız’ der ve göreve devam der.
Ama yok sadece seçim döneminde insanlara hoş görünerek, onların oyunu almak için rol yapmak, makamları işgal etmek, hakka hukuka riayet etmemek, kaynakları kötü kullanma yapmışsanız halkın nazarında sizin hal ve hareketleriniz bir değerlendirmeye tabi tutulur ve size insanlar ‘siz yapamadınız, başkası gelsin’ der” dedi.

Meclis çalışmalarını anlattı
İl Genel Meclisi olarak birçok çalışmada yer aldıklarını ve kırsal yatırımların desteklenmesinde aktif rol aldıklarını söyleyen Bektaş, “2014-2018 yıllarında birçok çalışmaya imza attık. Köylerimizi sıcak asfaltla buluşturduk.

201 kilometre sıcak asfalt yaptık. İlk defa Yalova’nın köylerinde sıcak asfalt yapmadığımız yer Burhaniye Köyü kaldı. Orası için de bir gölet projesi var. Yol değişecek. O bekleniyor. Tüm bunların bize maliyeti 28 milyon TL’dir. Daha önce toprak olan yollarda da 355 kilometrelik yol yaptık. Bunun maliyeti de 12 milyon liradır.

Köylerimizin merkez ve ara sokaklarında 40 bin metre parke taşı yaptık. İçme suyu depoları, isale hatları gibi birçok kırsala yatırım yaptık. İl Genel Meclisi olarak şehrimizin kültür, sanat ve sporuna katkılarda bulunduk” dedi.

Teşekkür etti
Yalova’ya ve Çiftlikköy’e yatırım yapılmasında AK Parti’nin desteğine değinen Bektaş, “Şu ana kadar görev yaptığımız valilerimize teşekkür ediyoruz.

İl Özel İdaresi personelimize, Meclis Başkanımız Yaşar Demirel’e teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürü de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yapıyoruz. Bir önceki dönem milletvekilimize, şu anki vekillerimiz Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol’a katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

Yukarı

Sayfayı Paylaş